fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: prie partnerystės klausimo dar privalėsime grįžti

  • Liberalai.lt
  • gegužės 25, 2021
  • Aktualijos
arminas-lydeka (5)

Seimui po pateikimo nepritarus Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen teiktam Partnerystės įstatymo projektui, Liberalų sąjūdžio frakcija ketina grįžti prie šios iniciatyvos ir ateityje teikti įstatymo projektą dar sykį.

„Pirmą sykį projektą teikėme 2017 metais, tuomet palaikymas nesiekė 30 balsų. Dabar tas palaikymas dvigubai didesnis, bet jo vis tiek nepakako. Labai gaila, bet nenuleidžiam rankų – ketiname grįžti prie partnerystės klausimo ir teikti jį pakartotinai“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Arminas Lydeka.

Pagal Seimo statutą, nepritarus teikiamam projektui, pakartotinai galima jį teikti po pusės metų. Teoriškai tai galėtų nutikti jau rudens sesijoje.

„Gaila, kad žmonės labai siaurai supranta partnerystės klausimą – tai šimtus tūkstančių porų liečiantis įstatymas, kur tų pačių lyčių poros sudaro itin mažą dalį. Apsidairykite aplinkui ir pastebėsite, kad daugybė žmonių gyvena nesusituokę, dėl to negali gauti informacijos dėl partnerio medicininės informacijos, kyla sunkumų su paveldėjimu ir krūva kitų teisinių dalykų, ką išspręstų partnerystės institutas. Jaučiame įsipareigojimą savo rinkėjams, kad šios kadencijos metu pavyktų priimti partnerystės įstatymą“, – sakė A. Lydeka.