fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru: reikia įvertinti ir karantino žalą

  • Liberalai.lt
  • vasario 25, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Šiandien Liberalų sąjūdžio frakcija nuotoliniu būdu susitiko su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti pandemijos valdymą Lietuvoje. Frakcijos nariai teiravosi ministro dėl vakcinavimo proceso, painios krizės komunikacijos bei neigiamų karantino padarinių.

„Šiandien viena ekspertų grupė yra prie Vyriausybės, kita – prie Prezidento, pandemijos situaciją komentuoja duomenų analitikai, kiti ekspertai. Suprantama, kad informacinis srautas yra didelis, tačiau neužtenka vien pateikti duomenis – pandemijos valdymo metu komunikacija turi išlikti subtili ir koncentruota, antraip žmonėms bus sunku vienareikšmiškai suprasti kaip reiktų vertinti situaciją”, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Susitikime dalyvavo ir septynių šalies savivaldybių merai, priklausantys Liberalų sąjūdžiui. Regionų atstovams rūpėjo kokiais kriterijais remiantis buvo skirstomos vakcinos savivaldybėms? Liberalas Romualdas Vaitkus pastebėjo, kad vakcinavimas vyksta netolygiai: „Vakcinavimo procese buvo įvardintos trys prioritetinės grupės, kad pažeidžiamiausi žmonės būtų vakcinuoti pirmiausia. Tačiau, vienose savivaldybėse dar nebaigti skiepyti pirmieji pagal svarbumą, kitur – jau pradėtos skiepyti antroji ir trečioji prioritetinės grupės“.

Liberalų sąjūdžio frakcijoms atstovams klausimų kelia ir tolimesnis karantino planas – kokių korekcijų galima tikėtis, nes atsiranda vis daugiau neigiamų karantino padarinių.

„Karantinas leidžia stabdyti viruso plitimą, tačiau matome ir daug reiškinių, neigiamai veikiančių žmonių sveikatą: baimė kreiptis pas medikus dėl kitų ligų, padidėjęs smurtas artimoje aplinkoje, išaugęs alkoholio vartojimas ir t.t. Visuomenės emocinė būsena yra kritinė. Ekspertai rūpinasi viruso plitimo stabdymu, tačiau sprendimus priimantys žmonės turi matyti ir platesnį kontekstą“, – dėstė liberalas Arminas Lydeka.