fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: persirgę be gydytojų pagalbos irgi turėtų gauti Galimybių pasą

  • Liberalai.lt
  • rugpjūčio 11, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Trečiadienį Vyriausybė ketina nustatyti naujas taisykles nuo koronaviruso (COVID-19) nepasiskiepyjusiems žmonėms ir Galimybių paso gavimo sąlygas. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu nutarimo projekte, kuriame nurodomos sąlygos gauti Galimybių pasą, turėtų būti įtraukti ir į gydytojus nesikreipę, bet koronavirusu persirgę ir antikūnių turintys asmenys.

„Tie, kas turi antikūnių, bet persirgo nesikreipdami į gydytojus, galėtų turėti laisves kaip ir pasiskiepyję bei gauti Galimybių pasą. Turime maksimaliai praplėsti sąrašą, kad imunitetą turintys žmonės nebūtų apribojami be pagrindo“, – teigia E. Gentvilas.

Ministrų kabinetas anksčiau yra pritaręs, jog augant užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičiui būtų įvedami kontaktinės veiklos ribojimai neturintiems galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

Pagal siūlomą projektą, ribojimai įsigaliotų nuo rugsėjo 13 dienos. Neturint galimybių paso ar neigiamo PGR testo būtų apribota dauguma kontaktinių paslaugų: imuniteto neturintys žmonės galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, todėl jie negalėtų lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramoginiuose renginiuose.

Ribojimai nebūtų taikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgusiems koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turintiems neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.