fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: pasitikime teisėsaugos darbu, bet informacijos tikrai trūksta

  • Liberalai.lt
  • birželio 10, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimo nariui Mindaugui Puidokui pareiškus, jog teisėsaugos pareigūnai prieš jį panaudojo smurtinius veiksmus darbo kabinete, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigia, kad Seimo nariams nepakanka Generalinės prokurorės pavaduotojo paaiškinimo, todėl tarnybos turėtų kuo greičiau pateikti daugiau informacijos.

„Tai, ką iš Seimo tribūnos pasakė Generalinės prokurorės pavaduotojas, neužteko pilnai suprasti šiandienos įvykio. Jei paaiškėtų, kad tai, ką pasakojo M. Puidokas yra tiesa, aš ir kiti liberalai, būtume pirmi, pasmerkę tokius veiksmus. Kol kas tai atrodo netoleruotina – Seimo narys tam ir turi neliečiamybę ir tik Seimas gali ją panaikinti“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas.

Generalinės prokuratūros atstovas Gintas Ivanauskas Seime patvirtino, kad dėl šios situacijos bus atliktas vidinis tyrimas, bet nesiėmė vertinti ar pareigūnai atlikdami tarnybinius veiksmus neperžengė leistinos ribos. Tačiau, prokuratūros atstovas pabrėžė, jog Seimo nario mandatas nėra absoliutus.

„Žinoma, negalime pilnai pasikliauti M. Puidoko pasakojimu, kalboje buvo daug emocijų, tačiau visiems galioja nekaltumo prezumpcija. Visi norime kuo greičiau sužinoti, kokiu pagrindu STT pareigūnai krėtė Seimo narį. Tačiau, ne ką mažiau svarbus klausimas, kokiu būdu tai buvo atlikta. Taip pat, didžiausią nusivylimą keltų, paaiškėjus, kad yra pardavinėjami ar perkami įstatymai“, – teigė E. Gentvilas.

Kaip yra konstatavęs Konstitucinis Teismas, Seimo nario imunitetas nustatytas tam, kad Seimo narys būtų apsaugotas nuo persekiojimo dėl politinių ar kitų motyvų dėl jo, kaip Seimo nario, veiklos, o ne tam, kad būtų sudarytos prielaidos Seimo nariui, įtariamam padarius nusikaltimą, išvengti baudžiamosios atsakomybės.