fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija palaikys Prezidento įstatymų iniciatyvas, bet tarsis su koalicijos partneriais

  • Liberalai.lt
  • birželio 2, 2021
  • Aktualijos
Viktorija Cmilyte-Nielsen ir Eugenijus Gentvilas

Trečiadienį Prezidentūroje lankėsi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Su Prezidentu Gitanu Nausėda buvo aptartos galimybės keisti Konstituciją dėl tiesioginių merų rinkimų bei Prezidentūros teikiamos įstatymų iniciatyvos, kurias Seime palaiko ir Liberalų sąjūdžio frakcija.

„Susitikime su Prezidentu aptarėme ne tik siūlymus dėl tiesioginių merų rinkimų, bet ir kitus svarbius klausimus, ties kuriais turime bendrą požiūrį – korupcijos prevencijos, viešųjų pirkimų įstatymų paketus bei siūlymą didinti neapmokestinamą pajamų dydį (NPD)“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas.

Gegužės viduryje Prezidento atstovas Seime pristatė Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma padidinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) iki 450 eurų. Pateikimo stadijoje Seimas pritarė šiam įstatymo projektui, o tokį siūlymą palaikė ir Liberalų sąjūdžio frakcija.

„Frakcijoje jau esame aptarę Prezidento teikiamas įstatymų iniciatyvas, kurios yra įrašytos ir Liberalų sąjūdžio programoje. Žinoma, dėl konkrečių siūlymų ir priėmimo laiko turime tartis su koalicijos partneriais, kad būtų priimti visoms pusėms priimtini ir ilgalaikiai sprendimai. Matome galimybę politinėms institucijoms bendradarbiauti sklandžiau – taip priimtume kokybiškesnius teisės aktus, o tai būtų naudingiausia valstybei“, – teigė E. Gentvilas.