fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija palaiko Prezidento siūlymą didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį

  • Liberalai.lt
  • gegužės 20, 2021
  • Aktualijos
Andrius-Bagdonas

Prezidento atstovas Simonas Krėpšta Seime pristatė Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma padidinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) iki 450 eurų. Tokiam siūlymui pritaria ir Liberalų sąjūdžio frakcija, tačiau rūpestį kelia, jog įstatymą norima taikyti atgaline data.

„Teigiamai vertinu ir palaikau Prezidento siūlymą didinti neapmokestinamų pajamų dydį iki 450 eurų – mažiausias pajamas gaunantys žmonės turėtų mokėti mažiau mokesčių. Šią idėją liberalai savo programoje akcentuoja jau daugelį metų. Vienintelė nuostabą kelianti detalė, jog pateiktame įstatymo projekte, numatoma jį taikyti atgaline data“, – teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas.

Numatoma, kad pakėlus NPD, turėtų padidėti mažiausiai uždirbančių asmenų pajamos, o tai savo ruožtu prisidėtų prie pajamų nelygybės mažinimo, išaugusios pandemijos metu, bei švelnintų COVID-19 krizės padarinius ekonomikai, skatintų šešėlinės ekonomikos mažėjimą.

„Atskirtis tarp uždirbančių daugiausiai ir mažiausiai toliau kyla – šiuo metu siekia net 6,5 karto. Esu įsitikinęs, kad palaipsniui turime suvienodinti NPD su minimaliu mėnesio atlygiu, kad mažiausias pajamas gaunantys žmonės nebūtų papildomai apmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu. Taip ne tik būtume labiau socialiai atsakingi, bet ir prisidėtume prie to, jog ateityje šie žmonės galėtų gauti didesnį darbo užmokestį ir prisidėti prie paramos kitiems“, – kalbėjo A. Bagdonas.

Seimas pritarė pasiūlymui padidinti NPD, bei nubalsavo, jog klausimas toliau būtų svarstomas skubos tvarka.