fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: naujoji VRK pirmininkė teikia daug vilčių dėl e-balsavimo

  • Liberalai.lt
  • gegužės 18, 2021
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Šiandien Seimas patvirtino naują Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkę teisininkę Jolantą Petkevičienę. Liberalų sąjūdžio frakcija viliasi, kad naujajai rinkimų komisijos pirmininkei pavyks įgyvendinti elektroninio balsavimo idėją.

„Naujoji pirmininkė yra ne tik politiškai nešališka ir atsakinga specialistė, bet ir pozityviai žiūri į elektroninio balsavimo idėją – tai buvo vienas svarbiausių aspektų paremiant jos kandidatūrą. Liberalai savo politinėje programoje seniai deklaruoja siekį, kad elektroninio balsavimo galimybe galėtų pasinaudoti ne tik pasaulio lietuvių apygardai priklausantys užsienio lietuviai, bet ir visi Lietuvos piliečiai – tai ir žmonės su negalia, bei kiti asmenys, dėl skirtingų priežasčių negalintys fiziškai atvykti į rinkimų apygardas“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas.

Prieš Seimui patvirtinant kandidatūrą, naujoji VRK pirmininkė lankėsi Liberalų sąjūdžio frakcijoje, kur pristatė savo viziją organizuojant rinkimų komisijos veiklą. Anot jos, Lietuva yra toli pažengusi informacinių technologijų srityje, todėl yra visos prielaidos diegti saugią elektroninio balsavimo sistemą.

Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata, dirbantis rinkimų sistemos peržiūros darbo grupėje, teigia, kad preliminariai planuojama elektroninį balsavimą  išbandyti per ateinančius Seimo rinkimus:  „Didelė tikimybė, jog turėsime politinį sutarimą, kad elektroninis balsavimas veiktų pasaulio lietuvių apygardoje per visus 2024  metų rinkimus. Tad jau 2023 metais sistema turi būti paruošta ir ištestuota, o tai reiškia, kad reikia trumpinti sistemos diegimo procedūras. Šiuo klausimus naujoji VRK pirmininkė turėtų pradėti spręsti nuo pat kadencijos pradžios“.

J. Petkevičienės kandidatūrą palaikė 98 Seimo nariai, 15 balsavo prieš, susilaikė – 19 parlamentarų, vienas biuletenis buvo sugadintas.​