fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: Lietuvoje dirbantys nekvalifikuoti užsieniečiai neturėtų tapti darbdavių įkaitais

  • Liberalai.lt
  • balandžio 16, 2021
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo keisti užsieniečių įdarbinimo taisykles. Anot liberalo Simono Gentvilo, pagal dabar galiojančią tvarką, nekvalifikuotus darbus dirbantys užsieniečiai yra pernelyg priklausomi nuo darbdavio sprendimų.

„Darbdavys turi pernelyg didelę galią daryti spaudimą darbuotojui ne tik dėl darbo apmokėjimo sąlygų, vairuotojų atveju neišmokant visų dienpinigių, bet ir dėl darbo sutarties nutraukimo, kai kartu nutraukiamas ir leidimas gyventi“, – teigė S. Gentvilas.

Pasak politiko, dažnu atveju žmogus, dėl galimybės prarasti teisę gyventi Lietuvoje, bijo ginti savo teisėtus interesus, jeigu darbdavys elgiasi nesąžiningai darbuotojo atžvilgiu, neišmoka atlyginimų, klastoja darbo ir poilsio laiką ar pan.

„Problemas matėme seniai, todėl dar 2020 metų vasarį registravome projektą, kad dienpinigiai būtų mokami tik pavedimu. Tuomet iniciatyvai nepakako palaikymo, todėl šį siūlymą teiksime pakartotinai“, – sakė S. Gentvilas.

Pagal dabartinį reglamentavimą leidimas gyventi yra pririštas prie konkretaus darbdavio ir konkrečios darbo vietos ir neretai, nutinka taip, kad sužinojęs apie darbuotojo ketinimą pakeisti darbovietę, su užsieniečiu gali būti nutraukta sutartis, o užsienietis – netekti leidimo gyventi.

„Situacija tokia, kad aukštos kvalifikacijos užsieniečiui netekus darbo, jis turi galimybę susirasti kitą darbovietę per 3 mėnesius, neprarandant teisės laikinai gyventi Lietuvoje. Tuomet, nekvalifikuotas darbuotojas yra kur kas labiau suvaržytas – vos tik praradęs darbą, jau kitą dieną jam gali būti panaikintas leidimas gyventi ir per 7 dienas privalo išvykti iš šalies. Tai atrodo tikrai nelogiškai, todėl turėtume suteikti žmogui bent 1 mėn. laikotarpį susirasti kitą darbovietę“, – dėstė S. Gentvilas.