fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: Karantino švelninimas galėtų vykti teritoriniu principu

  • Liberalai.lt
  • vasario 4, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje jau yra savivaldybių, kuriose sergamumas yra mažesnis nei 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo Vyriausybei svarstyti karantino ribojimų atlaisvinimo galimybę pagal teritorinį kriterijų. Toks būdas šiuo metu būtų saugi pagalba žmonėms, verslui ir regionų ekonomikai.

„Suprantame dabartinę ekspertų poziciją, jog imtasi atsargiausios perspektyvos vertinant padėtį. Tarkim Vilniuje situacija vis dar gana sudėtinga, tačiau jau yra savivaldybių, įžengusių į „žaliąsias“ zonas. Išlaikant ribojimus vykti tarp savivaldybių, tokios izoliuotos savivaldybės kaip Rietavas, kurios atitinka ekspertų nustatytus kriterijus, jau galėtų pradėti aktyvesnį gyvenimą. Manome, kad svarstant ribojimų atlaisvinimą, reiktų atsižvelgti ir į teritorinį pjūvį, o ne tik atskirus sektorius“, –  teigia Liberalų frakcijos seniūnas E. Gentvilas.

Rietavo savivaldybėje naujų atvejų nefiksuojama jau kelias dienas, o bendras sergamumo rodiklis neviršija 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Rietavo savivaldybės meras, liberalas Antanas Černeckis teigia, kad atlaisvinimų ypač laukia vietos verslininkai, norintys pradėti dirbti, o ne gauti pašalpas. Taip pat mažas sergamumas tokiose savivaldybėse leistų atsargiai atidarinėti ir mokyklas.

Karantino ribojimų švelninimą Vyriausybė vėl ketina svarstyti kitą savaitę. Liberalų sąjūdis sieks, kad būtų atsižvelgta į pasiūlymus dėl karantino švelninimo lokaliai, neverčiant į „žalias zonas“ patenkančias savivaldybes laukti, kol situacija pagerės visoje šalyje.