fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija imasi dereguliacijos – siekiama viešųjų įstaigų vadovams leisti sudaryti savanoriškas darbo sutartis

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 28, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimas po svarstymo pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teikiamam įstatymo projektui, kuriuo siūloma leisti viešosioms įstaigoms, kurios veikia savanoriškai (kaip kaimo bendruomenės, visuomeninės iniciatyvos ir pan.), sudaryti savanoriškos veiklos darbo sutartis su vadovu. Liberalų frakcija Seime užsibrėžė tikslą šioje rudens sesijoje pasiūlyti bent 30 iniciatyvų, kuriomis būtų siekiama mažinti ir naikinti draudimus bei nepagrįstus reguliavimus įvairiose srityse.

„Šiandien Lietuvoje turime apie tūkstantį tokių viešųjų įstaigų, kurios ne tik neturi savo darbuotojų, bet turi tik nominalų savo viešosios įstaigos vadovą, su kuriuo nėra sudaroma darbo sutartis. Manome, kad prievolė su vadovu sudaryti darbo sutartį ir jam mokėti atlyginimą yra tiesiog perteklinė. Šiuo įstatymo projektu siūloma, jei nesudaroma darbo sutartis, leisti sudaryti civilinę paslaugų sutartį arba savanorišką veiklos sutartį, kad vadovui būtų padengtos bent patiriamos asmeninės išlaidos“, – įstatymo projektą argumentavo E. Gentvilas.

Parlamentaras pabrėžė, kad siūlymu siekiama viešųjų įstaigų, negeneruojančių pelno, vadovams, sudaryti sąlygas kompensuoti savo išleidžiamas lėšas darbo atlikimui.

Siūlomam įstatymo projektui pritarė dauguma Seimo narių: 118 parlamentarų palaikė įstatymo projektą iš 119 užsiregistravusių balsuoti.