fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija finansų ministrei pateikė siūlymus dėl tikslinamo biudžeto

  • Liberalai.lt
  • birželio 10, 2021
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Ketvirtadienį Liberalų sąjūdžio frakcija susitiko su finansų ministre Gintare Skaiste aptarti tikslinimą valstybės biudžetą. Frakcijos nariai teiravosi ministrės dėl RRF lėšų paskirstymo, šešėlinės ekonomikos mažinimo priemonių, sudėtingos situacijos turizmo sektoriuje bei pateikė savo siūlymus dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo skatinimo.

„Jeigu valstybei atlaisvinamos skolinimosi sąlygos, savivaldybėms finansinės drausmės taisyklės vis dar išlieka itin griežtos, todėl iškyla sunkumų pabaigti įgyvendinamus projektus šalies regionuose“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Edita Rudelienė.

Finansų ministrė pažymėjo, kad savivaldybės negali išleisti daugiau nei gavo pajamų – biudžete to pakeisti neišeina, nes tai reguliuoja konstitucinis įstatymas, tačiau dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo šiuo metu yra sudaryta darbo grupė, kuri analizuoja esamą situaciją ir ruošia sisteminius sprendimus.

Seimo Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas apgailestavo, kad tiksliname biudžete neatsirado pakankamai lėšų turizmui, nors turizmas yra labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjęs verslo sektorius: „Siekiant užtikrinti greitą atsigavimą ir tolimesnį sektoriaus vystymąsi būtina padėti turizmo verslui atkurti prarastas darbo vietas, leisti prisitaikyti prie besikeičiančių realijų ir kurti pridėtinę vertę. Norime padidinti sektoriaus konkurencingumą, galėtume pritraukti daugiau turistų, o tai prisidėtų ir prie BVP surenkamų lėšų“.

Ministrė Gintarė Skaistė teigė, kad keisti biudžetą vidury metų nėra įprastas dalykas. Biudžetas tikslinimas tik dėl to, kad būtina suvaldyti COVID-19 pandemijos padarinius, o RRF lėšos skirstomos pagal Europos Sąjungos institucijų parengtas rekomendacijas, siekiant transformuoti Lietuvos ekonomiką į sukuriančią daugiau pridėtinės vertės. Kitus dalykus, anot ministrės, reikėtų derinti rudenį formuojant naują biudžetą.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys liberalas Jonas Varkalys teiravosi ministrės dėl liberalų palaikomos idėjos padidinti neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) bei dėl diskutuojamų minimalios algos pokyčių – kuri priemonė galėtų labiau pagerinti dirbančiųjų padėtį. Pasak, finansų ministrės Gintarės Skaistės šiuo klausimu dar vyksta diskusijos trišalėje taryboje, tačiau tiek siūlymas pakelti NPD, tiek minimalios algos nustatymas turi veikti sinchroniškai ir geriausia, jei abi priemonės įsigaliotų biudžetinių metų pradžioje.