fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija dėl Ž. Pavilionio: 56 parlamentarai parodė, kad provokacijos veikia

  • Liberalai.lt
  • birželio 29, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Antradienį žlugo opozicijos bandymas atleisti Žygimantą Pavilionį iš užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigų. Už atleidimą balsavo 56 parlamentarai, tačiau daugelis Seimo narių balsavime nedalyvavo. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas apgailestauja, jog dalis Seimo narių pademonstravo, kad nedraugiškų valstybių provokacijos yra veiksmingos.

„Deja, dalis parlamentarų nepaklausė raginimų neįsitraukti į trolių žaidimus ir dalyvavo Kremliaus surežisuotame spektaklyje balsuodami dėl Ž. Pavilionio atleidimo. Nedraugiškoms valstybėms tai siunčia blogą signalą, jog jų provokacijos veikia“, – sakė liberalas E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio frakcija dar prieš porą savaičių ragino kolegas balsavime nedalyvauti. E. Gentvilas teigia, kad interneto trolių veiksmai neturėtų destabilizuoti politinių institucijų darbo, nes taip tik parodom, kad esam lengvai paveikiami išorės įtakų.

„Opozicijos pasipiktinimas yra pagrįstas, nes Ž. Pavilionis tikrai neparodė aukšto diplomatinio pilotažo, tačiau žmogus pats turi įvertinti savo veiksmus ir reputaciją. Pastaraisiais metais su Kremliaus trolių provokacijomis susidūrė ne viena Europos Sąjungos ir pasaulio valstybė ir, deja, ateityje jų galime sulaukti dar daugiau – turime būti išmintingi ir nepulti be reikalo purtyti savo politinės sistemos“, – sakė E. Gentvilas.

Sprendimui dėl Ž. Pavilionio atleidimo reikėjo daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų daugumos – bent 71 balso.