fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija aptarė žmogaus teisių situaciją Lietuvoje

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 10, 2020
  • Aktualijos
LGKT

Liberalų sąjūdyje niekada nestigo žmonių, kuriems žmogaus teisės yra pagrindinė jų veiklos ašis: Dainius Pūras atstovauja Lietuvą Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje, Arminas Lydeka ne vieną kadenciją praleido Seimo Žmogaus teisių Komitete, Leonidas Donskis ilgus metus ėjo Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininko pareigas. Tęsdama tradiciją išlaikyti žmogaus teisių klausimus dėmesio centre, Tarptautinės Žmogaus teisių dienos išvakarėse Liberalų sąjūdžio frakcija surengė nuotolinį susitikimą su Lygių galimybių kontroliere Agneta Skardžiuviene.

Diskusijoje buvo apžvelgta žmogaus teisių situacija Lietuvoje, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos veikla. Frakcijos nariai domėjosi, kaip Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai sekasi vykdyti savo misiją.

Per praėjusius metus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba sulaukė virš 1000 skundų, iš kurių daugiausiai sudaro pažeidimai, susiję su darbo santykiais ir vartotojų apsauga. Dažniausiai kreipiamasi dėl lyties, amžiaus, bei diskriminacijos dėl negalios. Tarnyba daugeliu atveju skiria tik rekomendacinio pobūdžio sprendimus, daugiausia dėmesio skirdama švietėjiškai veiklai.

„Žvelgiant iš dešimtmečių perspektyvos, situacija žmogaus teisių srityje Lietuvoje gerėja. Nors paskutiniu metu ryškiau matomi nauji žmogaus teisių klausimai, tačiau turime nepamiršti, jog dar neišspręsti ir senieji: vis dar susiduriame su neapykantos nusikaltimais, netolerancija kitų lyčių, tautybių, religijos, požiūrių klausimais. Tą gerai matom iš statistikos. Žmogaus teises reikia prisiminti ne tik šiandien – asmens duomenų apsauga, darbuotojų teisės yra mūsų visų kasdienybės klausimai“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Agneta Skardžiuvienė pasidžiaugė, jog tarnyba sulaukė naujos kadencijos Seimo dėmesio, bei tikisi, kad kitos frakcijos taip pat domėsis Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos veikla.