fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija apie V. Mizaro kandidatūrą: tokios kompetencijos teisininkų Lietuvoje yra vienetai

  • Liberalai.lt
  • gegužės 11, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Šiandien Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimui pristatė Vytauto Mizaro kandidatūra į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjus. Liberalų sąjūdžio frakcija teigia neabejojanti kandidato kompetencija bei sukaupta patirtimi.

„Vytautas Mizaras turi ne tik aukščiausius mokslinius laipsnius, bet yra sukaupęs ir milžinišką profesinės patirties bagažą.  Kad kandidatas aktyviai dalyvavo ir visuomeninėje veikloje, matome kaip didelį privalumą – tai atskleidžia žmogaus pasiryžimą veikti vardan piliečių interesų, o ne tik kopti karjeros laiptais“, – teigė frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Kandidatas į Konstitucinio teismo teisėjus V. Mizaras yra įvertintas Lietuvos ir Italijos ordinais, du kartus gavęs Nacionalinio lygybės ir įvairovės apdovanojimus.

„Vienas didžiausių V. Mizaro pranašumų yra tai, kad jis daug dirbęs ne tik su konstitucinių teisių gynimo klausimais, tačiau ir su intelektinės nuosavybės ir duomenų apsaugos, privatumo, žiniasklaidos temomis. Be to, kaip advokatas, dalyvavo ir supranacionaliniuose teismuose, Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijose“, – sakė Arminas Lydeka.