fbpx

Liberalų sąjūdis reaguoja į informaciją apie savivaldybių tarybų politikų išlaidas

  • Liberalai.lt
  • balandžio 26, 2023
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, vicemerė Ligita Kazlauskienė, Tarybos narė Gražina Jankauskienė ir buvęs Tarybos narys Vladimiras Gorodeckis informavo apie narystės Liberalų sąjūdyje stabdymą. Liberalų sąjūdžio Valdybos teigimu, informacija apie galimai nepagrįstas Tarybų narių veiklos išlaidas Pagėgių savivaldybėje kelia abejones dėl apskaitos skaidrumo ir  negali būti ignoruojama. Valdybos teigimu, informacijai pasitvirtinus, Tarybos nariams teks grąžinti nepagrįstas išlaidas ir prisiimti atsakomybę. Ši situacija taip pat atskleidžia poreikį aiškiau įstatymiškai reguliuoti tokių išlaidų panaudojimą ateityje.

LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Ričardas Juška teigia, kad jau praėjusią savaitę komitetas pavedė Vyriausybės atstovų įstaigai atlikti išsamią analizę visose savivaldybėse ir išsiaiškinti, kaip savivaldybės perkelia naujo Vietos savivaldos įstatymo normas, reguliuojančias Tarybos narių atlyginimus ir išlaidas, į savo savivaldybių reglamentus.  Parlamentaro teigimu, tai leis įvertinti, ar spragos yra pačiame įstatyme, ar netiksliame jo taikyme, ir priimti atitinkamus sprendimus: „Gavęs išvadas, komitetas sieks pasiūlyti galimas korekcijas įstatyme arba pateikti aiškesnes gaires įstatymo aiškinimui ir užkirsti kelią panašioms situacijoms.“

R. Juška taip pat teigė, kad į kylančius skaidrumo klausimus savivaldybėse padės atsakyti ir teisėsauga, jei tyrimai bus pradėti. Visgi, parlamentaro teigimu, svarbu užtikrinti, kad įstatymų leidėjai ieškotų ilgalaikių ir sisteminių sprendimų.