fbpx

Liberalų sąjūdis ragina Europos liberalus spartinti Ukrainos integraciją į ES

  • Liberalai.lt
  • kovo 2, 2022
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Liberalų sąjūdis Europos liberalams išplatino kreipimąsi, kuriuo skatina imtis iniciatyvos Ukrainai suteikiant Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statusą. Lietuvos liberalai Ukrainos integraciją spartinti siūlo keisdami stojimo procedūrų į ES teisinį reguliavimą.

„Tokia iniciatyva – tai taikus būdas padėti Ukrainos žmonėms matyti šviesią jų šalies perspektyvą. Todėl kviečiame visus žemyno liberalus daryti įtaką savo parlamentuose ir savo europarlamentarams spartinant Ukrainos, kaip kandidatės, pripažinimą“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Jis kartu ragina kitas šalies partijas, kad šios imtųsi analogiškų veiksmų įkalbinėdamos savo kolegas atitinkamose Europos politinėse šeimose.

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojo Armino Lydekos teigimu, pagreitinant Ukrainos integraciją pati ES turėtų padaryti daugiau, nei leidžia dabartinės šios liberalių demokratijų bloko taisyklės.

„Pagal šiuo metu galiojančias ES taisykles Ukraina neatitinka stojimo reikalavimų. Vis dėlto vertinant aplinkybes ir šios šalies gynybą nuo Rusijos agresijos, būtent Ukraina šiandien yra kovos už liberalios demokratijos vertybes avangarde. Vadinasi, Ukraina kovoja ir už Lietuvos, ir už Europos Sąjungos vertybes, todėl mes privalome koreguoti teisinį reguliavimą ir pritaikyti jį pagal susidariusias realijas taip suteikdami Ukrainai pagrindą įsilieti į demokratiškų šalių šeimą“, – sako Arminas Lydeka.

Liberalų sąjūdžio kreipimasis į ES kolegas – tai konkretus veiksmas įgyvendinant praėjusį ketvirtadienį Seime priimtą rezoliuciją dėl karinės agresijos prieš Ukrainą.

Kreipimasis antradienį pasieks tiek liberalias frakcijas nacionaliniuose parlamentuose, tiek Europos liberalų ir demokratų aljansą (ALDE) Europos Parlamente.