fbpx

Liberalų sąjūdį rinkimuose į Vilniaus miesto merus ves Eglė Radvilė

  • Liberalai.lt
  • spalio 25, 2022
  • Aktualijos
223A5485

Šiandien Liberalų sąjūdis pristatė kandidatę į Vilniaus miesto meres, mokslų daktarę, inovacijų ir technologijų ekspertę bei aktyvią visuomenininkę Eglę Radvilę.

MO muziejuje vykusio renginio metu, Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė, jog Liberalų sąjūdis yra už tokią valdžią Vilniuje, kurios sprendimus miestiečiai suprastų ir jiems pritartų, bei sulauktų tų sprendimų rezultatų.

„Pastaruoju metu kuo toliau, tuo mažiau gyvenantiems sostinėje suprantama, kodėl keičiant miesto veidą, miesto arterijas ir planuojant jo ateitį, priimami būtent tokie sprendimai“,– pristatydama liberalų kandidatę į Vilniaus meres sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„MO muziejų savo pristatymui pasirinkome neatsitiktinai – tai gerus sprendimus simbolizuojanti vieta. Kai kino teatrą „Lietuva“ buvo nuspręsta atnaujinti projektas, deja, pakliuvo į interesų pinkles bandant kultūrinę erdvę paversti daugiabučių kvartalu. Nenuostabu, jog tai iššaukė vilniečių reakciją – atsirado judėjimas „Už Lietuvą be kabučių“. Viskas įklimpo ilgiems metams, kol neatsirado aiški vizija ir tinkami žmonės, nusprendę, jog čia turėtų veikti modernaus meno centras – taip atsirado MO muziejus. Muziejus be kabučių. Panašiai, pasitelkus tinkamus žmones ir modernias idėjas, galima sukurti ir Vilnių be kabučių“,– pažymėjo Liberalų sąjūdžio Pirmininkė.

Kreipdamasi į renginio svečius kandidatė į Vilniaus meres Eglė Radvilė pabrėžė, jog vienas iš jos prioritetų savivaldai yra atvirumas. Eglės teigimu, Vilnius turi būti miestas, kuriame sprendimus priima žmonės, o ne vien tik valdžios atstovai.

„Ieškosiu kūrybingų sprendimų miestui, įtraukdama jus. Iššūkių visada bus, bet tiesus pokalbis ir dialogas yra sprendimas. Žinau, kad mūsų mieste yra daug aktyvių ir miesto problemas spręsti norinčių ir galinčių piliečių – mano tikslas užtikrinti galimybes jiems. Kiekvienas vilnietis, šalia kurio siaurėja gatvė, kertamas medis ar auga žaidimų aikštelė – turi galimybę pasakyti savo nuomonę ir aš noriu, kad ji būtų išgirsta prieš priimant sprendimus. Jūs esate šio miesto kūrėjai ir herojai“,– į susirinkusiuosius kreipėsi liberalų kandidatė į Vilniaus miesto merus E. Radvilė.

Renginio metu pristatyta ne tik kandidatė į merus, bet ir ją lydinti komanda, Vilniaus liberalai kandidatuojantys į Vilniaus miesto tarybą su sąrašo lyderiu, IT įmonės „BridgeScanner“ vykdančiuoju direktoriumi Daniel Lupshitz priešakyje.

„Mes nustosime būti miesto ir biurokratų įkaitais. Mūsų miestas Vilnius bus saugus ir patogus, šviesus bei palankus visiems: ir jaunam, ir senam, ir sveikam, ir žmonėms su negalia“, prisistatydamas kalbėjo visuomenininkas Daniel Lupshitz.

Su Liberalų sąjūdžiu į Vilniaus miesto tarybą kandidatuojanti Ateities visuomenės instituto direktorė, socialinių mokslų daktarė Erika Godlevska pažymėjo, jog būtina siekti didesnės kultūros ir švietimo integracijos bei stiprinti kiekvieno Vilniaus mikrorajono identitetą.

„Miesto politika yra ne tik politika, ji yra apie mus, mūsų namus. Esu čia tam, jog Vilnius būtų jums. Noriu, kad kultūra būtų pasiekiama ne tik miesto centre, o pasiekiama kiekvienam žmogui. Daugiau kultūros arti žmonių, daugiau kultūros  tarp žmonių“,– kalbėjo LNOBT generalinis direktorius, liberalų kandidatas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą Jonas Sakalauskas.

„Vilniaus liberalų siekis yra, jog žmogus jautųsi saugus ir būtų laisvas kurti ir veikti. Būtent aktyvūs žmonės yra tikrieji herojai – jie nedėvi nei skraisčių, nei turi supergalių – jie vaikšto tarp mūsų ir neskaičiuodami savo laiko keičia savo bendruomenes, miestus ir valstybes. Vilniaus liberalai siūlo atsisukti į žmones, klausytis jų, išgirsti juos ir sudaryti sąlygas jiems veikti“,– apibendrino Vilniaus miesto skyriaus štabo vadovė, kandidatė į Vilniaus miesto tarybą Evelina Paulavičienė.


Liberalų sąjūdžio kandidatė į Vilniaus miesto merus Eglė Radvilė yra informacinių technologijų srities ekspertė, politikos mokslų studijas Harvardo universitete (JAV) baigusi mokslų daktarė ir praktikė, visuomeninės organizacijos „Gedimino legionas“ vadovė, asociacijos „Lietuvos IT vadovai CIO.lt“ vadovė.

Kandidatė turi daug patirties tiek Vilniaus savivaldybėje, tiek valstybės tarnyboje: einant patarėjos pareigas Vilniaus savivaldybės inovacijų ir strategijos klausimais bei kuriant sostinės skaitmeninę strategiją „Vilnius Digital Strategy“, taip pat dirba Stambulo (Turkija) klimato kaitos eksperte, yra verslo ir Vilniaus miesto platformos „Intelligent energy lab“ vadovė.