fbpx

Liberalų sąjūdį į Europos Parlamento rinkimus ves Eugenijus Gentvilas

 • Liberalai.lt
 • sausio 23, 2024
 • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Antradienio vakarą baigėsi šešias dienas trukęs vidinis Liberalų sąjūdžio kandidatų į Europos Parlamento rinkimus reitingavimas. Daugiausiai palaikymo sulaukė ir sąrašo lyderiu buvo išrinktas Eugenijus Gentvilas, Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas.  Lyderių reitingavime dalyvavo beveik dvigubai daugiau partijos narių, nei prieš penkerius metus.

„Liberalų sąjūdžio sąrašo lyderiai – patyrę politikai ir užsienio politikos ekspertai. Liberalų bendruomenė vesti sąrašą patikėjo patirties Europos parlamente jau turinčiam Eugenijui Gentvilui, antroje vietoje – europarlamentaras Petras Auštrevičius. Dešimtuke daug aktyvių ir didelę patirtį turinčių politikų. Esu įsitikinusi, jog su šia komanda užtikrinsime, kad liberalų balsas Europos Parlamente būtų girdimas.”,- sako partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen.

Sąrašo lyderio Eugenijaus Gentvilo teigimu „stipri, efektyvi, principinga, saugi ir vieninga Europos Sąjunga yra vienas pagrindinių Lietuvos siekių. Ir Europos Parlamente, ir nacionalinėje politikoje turime ieškoti sprendimų, ne gąsdinimų.“

Lyderių penketuke rikiuojasi dabartinis europarlamentaras Petras Auštrevičius, Seimo nariai Edita Rudelienė, Virgilijus Alekna ir Andrius Bagdonas. Šį sąrašą tvirtins ir Tarybai teiks partijos Valdyba, kuri renkasi į posėdį sausio 25 d.

Europos Parlamento rinkimų programos ir galutinio sąrašo tvirtinimas bei kampanijos startas vyks vasario 4 d. Liberalų sąjūdžio Taryboje (Cyber City B korupusas, Švitrigailos g. 36, Vilnius).

Liberalų sąjūdžio kandidatų į Europos Parlamentą sąrašas:

 1. Eugenijus Gentvilas
 2. Petras Auštrevičius
 3. Edita Rudelienė
 4. Virgilijus Alekna
 5. Andrius Bagdonas
 6. Simonas Kairys
 7. Vitalijus Gailius
 8. Arminas Lydeka
 9. Viktoras Pranckietis
 10. Raimundas Lopata
 11. Rimantas Mikaitis
 12. Evelina Gudzinskaitė
 13. Jevgenij Šuklin
 14. Audronė Balnionienė
 15. Ona Aleksiūnaitė
 16. Edmundas Kvederis
 17. Romualdas Vaitkus
 18. Matas Lasauskas
 19. Kęstutis Stankevičius
 20. Sandra Barzdienė
 21. Artur Truš
 22. Lina Juodsnukytė