fbpx

Liberalų idėja mokėti dienpinigius bankiniu pavedimu pagaliau sulaukė Seimo pritarimo

  • Liberalai.lt
  • birželio 23, 2021
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Šiandien Seimas pakeitė Darbo kodekso straipsnį, pagal kurį darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalo būti mokamos į darbuotojo nurodytą mokėjimo sąskaitą bankiniu pavedimu. Siekiant skaidrinti dienpinigių išmokėjimo sistemą tokį siūlymą dar 2020 metų vasario mėnesį buvo registravęs Seimo narys Simonas Gentvilas, tačiau tik šios kadencijos Seime iniciatyva sulaukė pritarimo.

„Dienpinigių išmokėjimas tik bankiniu pavedimu sąžiningai veikiančio verslo iš esmės neapsunkins, tačiau sumažins dienpinigių nemokėjimo ar jų mokėjimo reikalavimų pažeidimų skaičių. Priėmus naujus Darbo kodekso bei Pelno mokesčio įstatymų pakeitimus dienpinigių išmokėjimo sistema taps kur kas skaidresnė“, – sakė praeitoje kadencijoje analogišką įstatymų projektą registravęs liberalas S. Gentvilas.

Preliminariais skaičiavimais, „į rankas“ komandiruojami darbuotojai dienpinigiais vidutiniškai gauna maždaug 2 kartus daugiau pajamų, nei atlyginimu. Ypač prasta situacija yra krovininio kelių transporto ir statybos sektoriuose. Iki šiol Lietuvos įstatymai nenumatė privalomos dienpinigių išmokėjimo formos.

Tikimasi, kad nauji Darbo kodekso pakeitimai turėtų sumažinti šešėlį statybos bei transporto sektoriuose, didinti darbuotojų socialines garantijas, apribojant dienpinigių nemokėjimo ar piktnaudžiavimo atvejus.

Įstatymą palaikė 82 Seimo nariai, prieš buvo 6, susilaikė 24 parlamentarai.

Nauja tvarka įsigalios nuo 2022 m. sausio 1 d.