fbpx

Liberalas siūlo, kad atsisakyti pensijų fondo būtų galima ištariant „Ne“

  • Liberalai.lt
  • kovo 8, 2023
  • Aktualijos
varkalys-jonas

 Nesulaukę pensinio amžiaus pensijų kaupimo dalyviai galėtų pasitraukti ir fondo ne iš karto po savo pageidavimo, o praėjus 3-6 metams nuo pensijų kaupimo sustabdymo, atsiimant savo sukauptą turtą, o valstybės pridėtą dalį pervedant į gyventojo eilutę „Sodroje“.

Savo ruožtu sulaukę pensinio amžiaus gyventojai galėtų gauti ne tik periodines išmokas, bet ir vieną kartą iš savo sukaupto turto išsiimti iki 10 tūkst. eurų.

Tokius Pensijų kaupimo įstatymo pasiūlymus artėjančioje Seimo pavasario sesijoje registruos Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys liberalas Jonas Varkalys.

„Manau, prieš įtraukiant jaunus gyventojus į pensijų fondą, jiems būtina sudaryti aiškią ir paprastą galimybę atsisakyti paslaugos paprastu žodžiu „Ne“ arba pažymint varnelę sistemoje“, – teigia J. Varkalys.

Pagal praėjusioje kadencijoje kairiųjų valdančiųjų priimtas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, nuo 2019 m. jaunesni kaip 40 metų amžiaus į pensijų kaupimą įtraukiami automatiškai.

J. Varkalys taip pat siūlys apsispręsti Seimui dėl darbdavių vaidmens, kad šie už savo darbuotojus į pensijų fondą galėtų pervesti 3 proc. nuo socialinio draudimo įmokomis apmokestintų darbuotojo pajamų.

Be to, fondai privalėtų „Sodrai“ teikti visą informaciją apie pensijų kaupimą fonde, o pati „Sodra“ turėtų atitinkamai informuoti apdraustuosius savo klientus.