fbpx

Liberalas ragina biudžete numatyti lėšų Eurolygos finalinėms varžyboms Lietuvoje

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 8, 2022
  • Aktualijos
Andrius bagdonas

Vyriausybė kitų metų šalies biudžete turėtų numatyti 1 mln. eurų Eurolygos krepšinio finalinio ketverto varžyboms Lietuvoje organizuoti, siūlo Seimo Ekonomikos komiteto narys liberalas Andrius Bagdonas.

Remiantis tarptautinės žiniasklaidos paskelbtomis žiniomis, Kaunas yra pagrindinis kandidatas rengti Eurolygos finalo ketverto rungtynes, todėl, Seimo nario vertinimu, Lietuva turėtų aktyviai pasinaudoti atsivėrusiomis galimybėmis priglausti prestižinį turnyrą.

„Ne kas dieną susidaro palankios sąlygos į Lietuvos rinką pasikviesti tokio dydžio ir reikšmės renginį. Mūsų Vyriausybės deklaruojama griežta fiskalinė drausmė yra neabejotina vertybė, tačiau tai – ne argumentas atsisakyti skirti finansavimą Eurolygos finalams“, – pabrėžia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas yra komentavęs, kad pradinis papildomų lėšų poreikis turnyro iniciatoriams sudarė apie 1,5 mln. eurų. Paraišką rengti finalines Eurolygos varžybas pateikęs krepšinio klubo „Žalgiris“ direktorius Paulius Motiejūnas skelbė, kad iš užsienio atvykusių sirgalių vartojimo apyvarta Lietuvoje sudarytų mažiausiai 3,7 mln. eurų, o į valstybės biudžetą per mokesčius sugrįžtų apie 1,1 mln. eurų.

A. Bagdono teigimu, pirminė sąnaudų ir naudos analizė rodo, kad Vyriausybės skirtas 1 mln. eurų turėtų reikšmę ne tik kaip parama komerciniam krepšiniui, o atsiperkanti investicija į turizmą. „Didelę naudą pajustų ne tik Kauno apgyvendinimo ir maitinimo sektorius, bet ir Vilnius, Birštonas, kiti miestai. Dėl pandemijos ir infliacijos nukentėjusiam atvykstamojo turizmo verslui Eurolyga veiktų kaip stebuklingas eliksyras. Būtų apmaudu, jeigu neradę biudžete vieno milijono nepasinaudotume galimybe priimti Eurolygą ir Europos krepšinio sirgalius Lietuvoje“, – teigia Seimo narys.

Be to, kiekvienas didesnis sporto renginys, didžiausiosios sporto žvaigždės ir jų pasiekimai, Seimo nario pastebėjimu, skatina palankią vertybinę aplinką jaunimui, įkvepia vaikus sportuoti, stengtis.

Dabartinio Eurolygos sezono finalo ketverto varžybos vyks 2023 m. gegužę, turnyro vietą organizatoriai paskelbs šį mėnesį.