fbpx

R. Vaitkus: „Seimo sprendimas padės spręsti saugomų teritorijų planavimo specialistų trūkumą“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 4, 2021
  • Aktualijos
Romualdas Vaitkus

Seimas šiandien pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Aplinkos apsaugos komiteto nario Romualdo Vaitkaus vienai iš dereguliacijos iniciatyvų – koreguoti Saugomų teritorijų įstatymą, sudarant galimybes platesniam kompetencijas atitinkančių specialistų ratui atestuotis ir dalyvauti saugomų teritorijų planavimo procese. Politiko teigimu, įstatymo pakeitimai padengs esamą specialistų trūkumą Lietuvoje bei užtikrins didesnę konkurenciją.

„Dabar susiduriame su situacija darbo rinkoje, kai trūksta specialistų turinčių darbo patirties, rengiant saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo dokumentus arba rengiant ne žemesnio negu savivaldybės lygmens kompleksinio teritorijų planavimo dokumentus. Aplinkos ministerija į šią problemą jau ne kartą ragino atkreipti dėmesį”, – posėdžių salėje dėmesį atkreipė Seimo narys.

Politikas pabrėžė, kad šiuo metu Saugomų teritorijų įstatyme esantis perteklinis reguliavimas, kuriuo labai siaurai apribojamas specialistų, galinčių rengti saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo dokumentus, kiekis. Įstatymu apibrėžiama, kad saugomų teritorijų planavimu gali užsiimti tik atestuoti saugomų teritorijų planavimo vadovai su ne mažesne kaip 3 metų patirtimi. Tačiau tokių specialistų yra labai mažai. Seimas pritarė iniciatyvai praplėsti specialistų ratą.

„Šiuo metu rinkoje yra profesionalių planuotojų, kurie turi sukaupę didelę patirtį rengiant savivaldybės, valstybės lygmens kompleksinio teritorijų planavimo dokumentus, kuriuose buvo sprendžiami uždaviniai, atitinkami saugomų teritorijų planavimo dokumentams, tačiau pagal esamą reguliavimą jie negali būti atestuoti. Todėl siūlome leisti atestuoti iš šiuos specialistus“, – kalbėjo Seimo narys.

Negana to, Vyriausybė yra išsikėlusi ambicingą tikslą – praplėsti Lietuvos saugomas teritorijas iki 20 proc., šiuo metu saugomos teritorijos sudaro  – 17,64 proc. Tačiau specialistų, galinčių rengti šių teritorijų planus ir dokumentus – labai trūksta. Priimtos įstatymo pataisos leis greičiau ir efektyviau pasiekti užsibrėžtų Vyriausybės tikslų.