fbpx

Liberalas A. Lydeka siūlo krašto gynybos finansavimą stiprinti perkant Vyriausybės obligacijas

  • Liberalai.lt
  • kovo 8, 2022
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Karo prieš Ukrainą ir Rusijos grėsmės Lietuvai akivaizdoje Vyriausybei ieškant papildomų galimybių pasiskolinti krašto apsaugai, Seimo narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka kviečia gyventojus prisidėti prie gynybinių pajėgumų asmeniniais finansiniais pasirinkimais – paskolinti valstybei lėšų savo santaupas investuojant į vyriausybines obligacijas.

„Išleidus Vyriausybės obligacijas ir jas supirkus Lietuvos gyventojams, valstybė užsitikrintų solidžią pajamų sumą. Vėliau Vyriausybei išperkant obligacijas iš gyventojų, būtent jiems, o ne tarptautiniams finansiniams fondams arba užsienio bankams, atitektų pelno procentas. Laimėtų visi“, – sako Seimo narys.

Lietuvos banko naujausiais duomenimis, 2022 m. sausį gyventojai indėliais buvo sukaupę 20,4 mlrd. eurų.

Parlamentaro siūlomą bendradarbiavimo tarp valstybės ir jos piliečių schemą krizių metu yra išbandžiusios kitos valstybės – Italija, Graikija. Panašus siūlymas išpirkti obligacijas taikomas Rusijos užpultoje Ukrainoje – šios šalies Vyriausybė pirmąją karinių obligacijų dalį išplatino jau šių metų kovo 1 d.

„Gausi žmonių parama Ukrainai rodo, kad Lietuvos pilietinė visuomenė yra brandi ir suprantanti krašto gynybos svarbą. Įsigydama Vyriausybės obligacijų, visuomenė tiesiogiai ir prasmingai prisidėtų stiprinant krašto saugumą“, – kviečia A. Lydeka.

Pagal Lietuvos banko skaičiavimus, iš 24 mlrd. eurų sudarančios valdžios sektoriaus skolos 19 mlrd. eurų dalis remiasi Vyriausybės vertybiniais popieriais. Be to, vyriausybiniais vertybiniais popieriais dažniausiai skolinamasi užsienyje, kai vidaus rinkoje – paskolomis.