fbpx

Liberalai: Z ir V prilygtų svastikai ir pjautuvui su kūju tik propaguojant karą

  • Liberalai.lt
  • kovo 24, 2022
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas Raimundas Lopata

Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Raimundo Lopatos kartu su kitais Seimo nariais parengta Administracinių nusižengimų kodekso straipsnio pataisa siūlo uždrausti karo propagandai naudojamas raides Z ir V bei Georgijaus juostą, o už autoritarinių režimų simbolių platinimą ar demonstravimą bent du kartus padidinti baudas.

Toks siūlymas teikiamas ketvirtadienį Seimo vakariniame posėdyje. Vieno iš projekto autorių Raimundo Lopatos teigimu, parengtoji draudimo formuluotė skiriasi nuo kitų parlamentarų teikiamos alternatyvos tuo, kad simboliai – dvi raidės ir Georgijaus juosta – būtų draudžiami ne patys savaime, o propaguojant Kremliaus režimo vykdomą karinę agresiją.

„Todėl jeigu nešiojate marškinėlius arba naudojate daiktus, kuriuose matyti Z arba V raidė, tai dar nereiškia, kad propaguojate karą“, – atkreipia dėmesį parlamentaras.

Pagal jo su Seimo nariais parengtą projektą, šalia nacistinių ir komunistinių simbolių administracinę atsakomybę užtrauktų ir „kitų autoritarinių režimų simbolių, naudojamų propaguoti jų įvykdytą ar vykdomą karinę agresiją (dvispalvė juodai oranžinė Georgijaus (Šv. Jurgio) juosta, raidės Z ir (arba) V ar kiti šias raides išreiškiantys elementai ir kiti simboliai)“. Be to, projektu išplečiamas pats straipsnio objektas: šalia nacistinių, komunistinių įvardijami ir „kiti autoritariniai režimai“.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, nuo karinę Kremliaus agresiją propaguojančios simbolikos reikia saugotis kaip ir nuo kitų priešiškų veiksmų, nes tokia jau platinama ir Lietuvoje. „Juolab kai rusošovinistinė simbolika tapo rusofašistine“, – atkreipia dėmesį Seimo narys.

Administracinių nusižengimų kodekso straipsnio 524 straipsnio pakeitimo įstatymu kartu siūloma didinti baudas už draudžiamų simbolių propagavimą: gyventojams nuo 300 iki 700 eurų, įmonėms – nuo 600 iki 1200 eurų.