fbpx

Liberalai: vykstant informaciniam karui, laikraščius privalome ne skurdinti, o skatinti

  • Liberalai.lt
  • birželio 29, 2022
  • Aktualijos
Edita Rudelienė

Iki trijų kartų didinami laikraščių prenumeratos pristatymo per „Lietuvos paštą“ įkainiai – tai netiesioginė grėsmė žodžio laisvei ir nuomonių pliuralizmui Lietuvos regionuose, įspėja liberalai. Institucijos, ypač už pašto veiklą atsakinga Susisiekimo ministerija, turi užtikrinti, kad padidėjusios kainos bus proporcingai kompensuotos per žiniasklaidos rėmimo modelį kitais metais.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja, Švietimo ir mokslo komiteto narė, vertindama keliamus įkainius už periodinių leidinių pristatymą, mano, kad tokiu būdu bus pakenkta informacijos sklaidai ir nuomonių įvairovei Lietuvoje, nes „demokratijos miršta tamsoje“.

„Tiek nacionaliniai, tiek regioniniai laikraščiai nyksta visame pasaulyje. Netekus patikimos informacijos, žmonės ieško žinių įtartinuose socialinių tinklų burbuluose. Tuomet kyla radikalūs judėjimai ir netikroviški reikalavimai valdžiai. Silpninti regioninę spaudą – tai toliau gilinti šiuos prieštaravimus. Jeigu norime didesnio pasitikėjimo visuomenėje, turime ne apkrauti regioninę žiniasklaidą, o ją skatinti ir remti“, – teigia E. Rudelienė.

Kultūros ministras, Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Kairys sako pasigendantis pagrįstų „Lietuvos pašto“ argumentų, kodėl reikia kelti įkainius ir kodėl taip drastiškai. „Ir daryti tai būtent šiuo metu – propagandos, dezinformacijos ir informacinio karo akivaizdoje, kai žiniasklaidos svarba kasdienėje kovoje už demokratinį pasaulį yra didžiulė, kaip ir jos gebėjimas pasiekti kuo įvairesnę ir platesnę auditoriją“, – sako S. Kairys.

Susisiekimo ministerijai pavaldaus „Lietuvos pašto“ nustatyti įkainiai už vieną pristatomą laikraštį nuo kitų metų didėja nuo 24 ct iki 74 ct. Kultūros ministro teigimu, žiniasklaidos problemas padės spręsti Medijų rėmimo fondas, per kurį būtų galima leidėjams padengti prenumeratos pristatymo sąnaudas arba kitas nuolatines išlaidas.

Vietoje Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo kuriamas Medijų rėmimo fondas pradės veikti nuo kitų metų, jam įsteigti Seimas rudens sesijoje turės keisti Visuomenės informavimo įstatymą.