fbpx

Liberalai teikia iniciatyvas Vyriausybės programos įgyvendinimo planui

  • Liberalai.lt
  • vasario 24, 2021
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Liberalų sąjūdis ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujamai Vyriausybei pateikė savo pasiūlymus Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projektui. Pasiūlymai pateikti sveikatos apsaugos, turizmo, sporto ir fizinio aktyvumo, imigracijos, žmogaus teisių bei ekonomikos srityse.

Liberalų sąjūdžio pateiktame pasiūlymų pakete – tokios nuostatos, kaip laisvosios profesijos statuso įteisinimas medicinos darbuotojams, integralios slaugos ir globos paslaugų prieinamumas ir tinkamas finansavimas pagal teritorinį principą, medicinos paslaugų savanorystės teisinis reglamentavimas, burnos sveikatos profilaktikos pilotiniai projektai ir jų įgyvendinimas.

Liberalų sąjūdis taip pat siūlo bendradarbiaujant su verslo, mokslo ir savivaldos atstovais, parengti vietinio turizmo vystymo planą, kuris apimtų modernių ir ekologiškų susisiekimo priemonių bei laisvalaikio infrastruktūros plėtrą.

Vyriausybei teikiamais pasiūlymais taip pat siekiama stiprinti sporto politikos valdymą, sukuriant sporto departamentą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, daugiau dėmesio skirti visų gyventojų pagal amžiaus ir socialines grupes fizinio aktyvumo veiklai, nustatant ilgalaikius prioritetus ir programinį finansavimą bei užtikrinti, kad ikimokyklinėse ir pradinėse švietimo įstaigose fizinį ugdymą vykdytų kvalifikuoti specialistai.

Tarp Liberalų sąjūdžio pateiktų iniciatyvų – ir svarbūs mokestinės politikos klausimai, tokie kaip gyventojų pajamų mokesčio tarifo mažinimas, neapmokestinamojo pajamų dydžio sulyginimas su minimalia mėnesine alga, siekis sudaryti sąlygas gydymo, ugdymo, socialinių paslaugų, kultūros įstaigoms steigtis ir veikti nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos. Taip pat pateikti pasiūlymai parengti Nacionalinį žmogaus teisių veiksmų planą ir išanalizuoti imigrantų persikėlimo į Lietuvą ir įsikūrimo joje procesus, siekiant identifikuoti sistemines kliūtis.