fbpx

Liberalai: „Tariamas koalicijos nepasitikėjimas savo ministrais – tai tuščios opozicijos svajos“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 15, 2022
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Opozicijos frakcijų lyderių užuominos apie valdančiųjų nepasitikėjimą kai kurias ministrais neturi pagrindo, teigia Seimo liberalai, dabartinės dešiniųjų koalicijos partneriai.

„Opozicija tikisi, kad dalis valdančiųjų palaikys savo Vyriausybės nuvertimą, nes mūsų esą netenkina kai kurių ministrų darbas. Vis dėlto ką valdantieji galvoja apie savo deleguotus ministrus, pirmiausia turėtų komentuoti patys valdantieji. O mes teigiame, kad savo Vyriausybe pasitikime ir ją saugosime“, – teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Jis atkreipia dėmesį į „Delfi“ publikacijoje lapkričio 14 d. išsakytas Darbo partijos pirmininko Andriaus Mazuronio, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Gintauto Palucko, Lietuvos regionų partijos frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės užuominas, kad dalis valdančiųjų slaptu balsavimu tariamai pritartų nepasitikėjimui dabartiniu Ingridos Šimonytės ministrų kabinetu.

Liberalų sąjūdžio narys Viktoras Pranckietis, buvęs Seimo pirmininkas, pastebi, kad opozicijos frakcijų lyderiai savo pačių iliuzijas mėgina pateikti kaip valdančiųjų teiginius. „Praėjusioje kadencijoje kai kurie man kartais kartojo: „Seimo pirmininkas mano, kad…“. Ką mano Seimo pirmininkas, pasakys pats Seimo pirmininkas. Taip ir šiuo atveju: ką mes manome apie savo ministrus, patys ir pasakysime“, – teigia liberalas.

Liberalų sąjūdžio frakcija vieningai palaiko esamą ministrų kabineto sudėtį ir vykdomą Vyriausybės programą.

Kad gruodį priėmus valstybės biudžetą Seime gali būti reiškiamas nepasitikėjimas ministrų kabinetu, viešai pareiškė visų penkių opozicinių frakcijų atstovai.

Liberalų sąjūdis koaliciją sudaro su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Laisvės partijos frakcijomis.