fbpx

Siūlome rajoninius kelius perleisti savivaldai

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 12, 2023
  • Aktualijos
Romualdas Vaitkus

Valstybinius kelius valdanti įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija galėtų sumažinti kelių priežiūros naštą dalį kelių – rajoninių – perleisdama tvarkyti savivaldybėms, kartu joms atiduodant atitinkamą kelių programos lėšų dalį.

„Suprantame, kad valstybei tvarkyti didžiąją dalį šalies kelių yra milžiniškas galvos skausmas. Savivaldybės pačios spėtų sutvarkyti rajoninius kelius, jeigu valstybė perleistų jų valdymą savivaldai su proporcingu finansavimu iš Kelių priežiūros ir plėtros programos“, – pasiūlė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Romualdas Vaitkus.

Susitikę su Seimo liberalais susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Kelių direkcijos vadovas Marius Švaikauskas sutiko, kad toks pasiūlymas perspektyvus. Todėl frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas paprašė Susisiekimo ministerijoje parengti rajoninių kelių perleidimo savivaldybėms procedūros projektą.

Valstybinės reikšmės rajoninių kelių ilgis šalyje sudaro 14,5 tūkst. km.

Kad valstybinis keliu tinklas per didelis, susitikime su Liberalų sąjūdžio frakcija ne kartą pabrėžė pats ministras, todėl planuojant biudžetus esą tenka rinktis tarp prioritetinių projektų kaip Molėtų plentas bei „Via Baltica“ ir kasdienės kitų kelių priežiūros.

Pasak M. Švaikausko, kitais metais Kelių direkcija, užuot gerinusi dangos būklę, investuos į strateginius į projektus. Pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos planuojamas kelių priežiūros alternatyvas 2024 m., įgyvendinant strateginius ir karinius projektus, dar papildomai pagerinti kelių būklę reikėtų beveik pusės 460 mln. eurų. Atliekant būtiniausius kelių priežiūros darbus, kitų metų biudžete trūks 228 mln. eurų, o vien investuojant į strateginius ir karinius projektus vis tiek susidarys 100 mln. eurų deficitas.

„Taip automagistralė gali tapti vienos juostos automagistrale“, – paminėjo M. Skuodis.