fbpx

Liberalai siūlo, kad rusams ir baltarusiams liktų galimybė prašyti Lietuvos pilietybės

  • Liberalai.lt
  • kovo 27, 2023
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Ketvirtadienį Seime ruošiantis skubos tvarka priimti įstatymą, kuris įteisins apribojimų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams sąrašą, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo palikti galimybę jiems pateikti prašymus Lietuvos pilietybei gauti.

Pagal dabartinį įstatymo projektą, Rusijos ir Baltarusijos piliečių prašymai Lietuvos pilietybei gauti būtų stabdomi, išskyrus pilietybę atstatant arba jos atsisakant. Liberalai tokį ribojimą kviečia iš įstatymo projekto išbraukti.

„Per metus Lietuvos pilietybę natūralizacijos, supaprastinta tvarka arba ją grąžinant įgyja mažiau nei šimtas rusų ir baltarusių. Vadinasi, parašėme įstatymą nedidelei grupei žmonių, tarp kurių dauguma, ko gero, yra draugiški Lietuvai. Nustatyti jiems absoliutų draudimą pretenduoti į Lietuvos pilietybę yra perdėtos valstybės pastangos ieškant sau priešų“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Liberalų vertinimu, tokia Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo nuostata neatitinka konstitucinio proporcingumo principo bei varžo asmens teises ir laisves akivaizdžiai labiau, negu būtina tikslams pasiekti.

Be to, liberalai siūlo, kad verslininkai Rusijos piliečiai galėtų įsigyti nekilnojamojo turto ne tik tais atvejais, kai turi leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, bet ir kai nuolat čia gyvena.