fbpx

Liberalai siūlo, kad 5 metus turėtas būstas nebūtų apmokestinamas jį parduodant

  • Liberalai.lt
  • kovo 24, 2023
  • Aktualijos
Romualdas Vaitkus

Ketvirtadienį Seimas pritarė liberalų pateiktam Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektui, pagal kurį penkerius metus turėtas ir parduotas būstas nebebūtų apmokestinamas. Pataisas pristačiusio Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Romualdo Vaitkaus teigimu, nekilnojamojo turto savininkui išlaikyti turtą 10 metų prieš jį parduodant yra per ilgas laikotarpis.

„Pagrindinis įstatymo tikslas – nustatyti, kiek laiko reikia išlaikyti nekilnojamąjį turtą nuo jo įsigijimo ar dovanojimo datos iki pardavimo, kad nereikėtų mokėti gyventojų pajamų mokesčio. 10 metų yra per ilgas laikotarpis, penkeri metai yra aukso vidurys“, – sako R. Vaitkus.

Jo vertinimu, 5 metai pakankamai saugus laikotarpis, kad atbaidytų spekuliantus, kurie tikisi perparduoti būstą ir uždirbti nesumokėję valstybei mokesčių.

Pagal pataisos projektą, „turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamos, gautos per mokestinį laikotarpį pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn (…) nekilnojamąjį pagal prigimtį daiktą, esantį Europos ekonominės erdvės valstybėje, jeigu toks daiktas įsigytas anksčiau negu prieš 5 metus iki jo pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn“, pajamos yra neapmokestinamos. Pataisą toliau svarstys Seimas.