fbpx

Liberalai: „Seimas dėl pirmalaikių rinkimų turėtų apsispręsti Seimo salėje – ne vienos frakcijos kabinete“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 23, 2023
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija abejoja koalicijos partnerių Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio kvietimu „palaikyti politinės sistemos skaidrinimo bei perkrovimo iniciatyvą“ šaukiant pirmalaikius parlamento rinkimus. Liberalų teigimu, diskusija dėl dabartinio Seimo likimo ir priešlaikinių rinkimų perspektyvos turėtų vykti plenarinių posėdžių salėje dalyvaujant visai Tautos atstovybei.

„Ne vienos partijos pirmininko reikalas šaukti visų partijų frakcijas, ką daryti kilus dabartinei politinei krizei. Pirmalaikių rinkimų šauklio vaidmuo vienos partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui netinka vien dėl to, kad jis nėra nei Seimo, nei Vyriausybės vadovas ir net ne savo frakcijos seniūnas. Jeigu gerbiamasis Gabrielius, kaip Seimo narys, pageidauja skubių rinkimų, tegu registruoja nutarimo projektą, dėl kurio atitinkamai diskutuos ir spręs visas Seimas“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Jis pabrėžia, kad Seimo liberalai iki šiol aukštai vertino ir tebevertina Ministrės Pirmininkės, TS-LKD frakcijos narės Ingridos Šimonytės pastangas tartis koalicijoje įvairiais klausimais, todėl sprendžiant Vyriausybės krizę pirmiausia paisys jos veiksmų, kad ir kokie jie būtų.

„Jeigu konservatoriai, vedant savo lyderiui, nusiteikę stačia galva nerti į pirmalaikius rinkimus, tegu tai ir daro. Kad ir kokios bus šios jų iniciatyvos pasekmės – paleistas Seimas, atsistatydinusi Premjerė ir Vyriausybė, Liberalų sąjūdis bus pasirengęs prisiimti atsakomybę už šalies reikalus“, – sako E. Gentvilas.