fbpx

Liberalai remia „Kaunas Pride“: eitynės skatina kalbėti apie seksualinių mažumų patiriamus iššūkius ir diskriminaciją

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 3, 2021
  • Aktualijos
198288622_NW-PRIDE-WKND-01_ORIG_t800

Liberalų sąjūdis sveikina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą ir reiškia tvirtą paramą rugsėjo 4 d. turėsiančioms vykti „Kaunas Pride“ eitynėms, šių eitynių organizatoriams ir visai LGBTQ+ bendruomenei.

LGBTQ+ bendruomenės nariai vis dar susiduria su aštria diskriminacija, o žmogaus teisės išlieka skaudi ir į paraštes nustumta tema, todėl egzistuojančių problemų įvardijimas yra ypatingai svarbus. Šios taikios ir draugiškos eitynės yra viena iš demokratijos ir pamatinių žmogaus teisių išraiškos formų, skatinančių diskusijas apie mažumų patiriamą diskriminaciją bei padedančių atkreipti dėmesį į vis dar egzistuojančius tolerancijos iššūkius.

Liberalų sąjūdžio teigimu, tam, kad LGBTQ+ žmogaus teisių srityje įvyktų pokyčiai, reikalingos diskusijos įvairiuose lygmenyse: ir visuomenės, ir nacionalinės politikos. „Kaunas Pride“ yra viena iš priemonių kviesti visuomenę diskusijai, kalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria LGBTQ+ bendruomenė.

Savivaldybės nenoras išduoti eitynių organizatoriams leidimą puikiai iliustruoja tvyrančią diskriminaciją lygiateisiškumui ir kitas problemas, su kuriomis kasdien susiduria LGBTQ+ bendruomenė. Visgi būtina pabrėžti, susirinkimų laisvė, įtvirtinta Konstitucijoje, garantuoja kiekvieno piliečio galimybę atstovauti savo interesus ir kalbėti apie problemas viešai, nepriklausomai nuo savivaldos įsitikinimų ar asmeninių preferencijų.