fbpx

Liberalai priešinsis ketinimams sumažinti sveikatos priežiūros prieinamumą ir kokybę

  • Liberalai.lt
  • liepos 4, 2023
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Antradienį Seimas apsisprendė nė nejudinti įstatymų, kuriais būtų suteikiamos neproporcingai didelės galios Valstybinei ligonių kasai ir kartu pakenkiama privačiam medicinos sektoriui. Apmokėjimo už sveikatos priežiūros paslaugas pokyčius numatantys Sveikatos draudimo ir lydintieji įstatymai antradienį nebuvo įtraukti į darbotvarkę.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pastebėjimu, įstatymų projektais numatomas reguliavimas plika akimi neatitinka Konstitucijos, be to, jo nuostatos nutaikytos reikšmingai nuskriausti privačią mediciną.

„Pavyzdžiui, Valstybinės ligonių kasos direktorius galėtų vienašališkai nutraukti sveikatos priežiūros paslaugų sutartį su bet kuria įstaiga. Taip ne tik būtų sustabdytos iš Ligonių kasų apmokamos paslaugos, bet ir pakenktų pašalintos medicinos įstaigos reputacijai, ypač jeigu ta įstaiga privati“, – pastebi E. Gentvilas.

Liberalų įsitikinimu, projektais siūlomas reguliavimas dar labiau pagilintų didelių eilių poliklinikose problemą, sumažintų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir galiausiai sudarytų ydingas sąlygas korupcijai, kokia šalies ligoninėse ir poliklinikose vyravo prieš dešimtmečius.

„Matyt, pastebėjęs šiuos pavojus, galiausiai projektus iš darbotvarkės atsiėmė pats jų autorius Antanas Matulas. Todėl pacientai gali būti ramūs, kad eilės poliklinikose dar labiau neaugs, žmonės galės rinktis ir brangesnes bei kokybiškesnes iš privalomojo sveikatos draudimo apmokamas paslaugas, o pagalbos nesulaukiantiems neteks už gydytojo durų laukti su kyšiu“, – sako E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdis savo programoje buvo įvardijęs, kad „valstybė privalo sudaryti teisines ir organizacines prielaidas veikti tokiai sveikatos apsaugos sistemai, kuri užtikrintų kokybišką ir visiems prieinamą sveikatos priežiūrą“ bei įsipareigojęs didinti „konkurenciją tarp asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų“.