fbpx

Liberalai palaiko siūlymą skirti 100 eurų išmoką, skatinančią senjorus vakcinuotis

  • Liberalai.lt
  • spalio 12, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcija palaiko Vyriausybės siūlymą skirti 100 eurų išmoką, kaip paskatinimą skiepytis didžiausioje rizikos grupėje esantiems vyresniems nei 75 metų žmonėms.  Vyriausybės siūlymu, ši finansinė paskata būtų skiriama ir jau pasiskiepijusiems šios amžiaus grupės gyventojams, nusprendusiems gauti trečiąją, sustiprinančią vakcinos dozę.

„Deja, vėl regime prastėjančią  situaciją – kiekvieną dieną naujų susirgimų skaičius siekia 2000 ir daugiau atvejų, o besivakcinuojančiųjų  skaičiai smarkiai sumažėję. Medicinos ekspertai jau siūlo vakcinuotis 3-čiąjį kartą, o turime tik vos daugiau nei 60 proc. pasiskiepijusių žmonių. Statistikos departamentas skelbia, kad būtent 75 – 79 metų grupei priklausančių gyventojų tarpe fiksuojamas pasyviausias skiepijimas. Akivaizdu, kad reikia skatinti vakcinaciją“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Nors parlamentarų tarpe kyla diskusijų dėl amžiaus ribos nustatymo, E. Gentvilo nuomone, siūlymas gana teisingas, nes remiantis statistika, sergamumas sunkiais ligos atvejais ir komplikacijomis daug didesnis būtent šioje amžiaus ir rizikos grupėje esantiems žmonėms.

Liberalų frakcijos narių nuomone, ne vien ribojimo priemonėmis reikia skatinti skiepijimą, todėl tikslinga imtis ir skiepijimą skatinančios politikos.