fbpx

Liberalai: „Opozicija interpeliaciją pavertė dezinformacijos priemone“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 22, 2022
  • Aktualijos
lopata lydeka gentvilas

Opozicijos parengtieji 45 interpeliacijos klausimai užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Lansbergiui badė akis fakto klaidomis ir tendencingumu, todėl informacinėje erdvėje atrodė kaip opozicijos priemonė klaidinti visuomenę, pastebi Seimo liberalai. Antradienį Seimas pritarė G. Landsbergio atsakymams į interpeliacijos klausimus, todėl ministras toliau eis savo pareigas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata mano, kad arba interpeliacijos autoriai demonstruoja savo nekompetenciją, arba siekia kitų tikslų. „Gali būti, kad tai sąmoningas pasirinkimas interpeliacijos procedūrą atlikti tik formaliai. Vadinasi, tik formaliai, o ne turiniu bando pasirodyti ir patys interpeliacijos rengėjai. Opozicijos teisė rinktis, tik toks pasirinkimas – tuščias laiko švaistymas“, – sako R. Lopata, interpeliacijos tekste klaidingai įvardytas kaip Seimo Užsienio reikalų komiteto narys.

Užsienio reikalų komitete faktiškai dirbančio Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Europos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojo Armino Lydekos pastebėjimu, kiekybiškai didžiulės apimties interpeliacijoje pražiūrėta esmė – visiškai nauja užsienio politikos kokybė. „Tik aklas arba tendencingas stebėtojas gali nematyti, kaip veikia dabartinė Lietuvos užsienio politika. Briuselyje mus išgirsta iš pirmo karto. Vašingtonas visuomet mus priima ir išklauso pozicijas, gerbia ir vertina Lietuvos nuomonę“, – sako A. Lydeka.

Vertindamas pluoštą interpeliacijos klausimų, skirtų personalijoms – ambasadorių paskyrimams, A. Lydeka atkreipia dėmesį į dar vieną naujovę – Užsienio reikalų ministerijos ambasadorių skyrimo tvarką skaidriu konkursų keliu. „Priėmus naują Diplomatinės tarnybos įstatymą, tvarka tapo ypač skaidri. Todėl atitinkami klausimai rodo arba interpeliacijos autorių prastą nuovoką, arba nepasitenkinimą atviru ir moderniu požiūriu skiriant Lietuvos ambasadorius“, – teigia jis.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, interpeliacijos užsienio reikalų ministrui tekstas skurdus idėjų, užtat gausus klaidų. „Visa problematika išskaidoma į atskirus epizodus pagal pavardes, tai pavadinant vertybinės užsienio politikos kritika. Kritikuojant Lietuvos užsienio politiką – ne G. Lansbergio, o Lietuvos – norėtųsi matyti, kuria linkme ši kritika nukreipta arba kas yra kritikuojama, arba kokia kita vertybinė užsienio politika konstruojama“, – antradienį Seimo posėdyje sakė E. Gentvilas.

Be to, antradienį Seime opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Giedrius Siurplys, Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, atskleidė, kad „nė vienas iš opozicijos atstovų, kurie dirba Užsienio reikalų komitete, nėra pasirašęs interpeliacijos teksto“.