fbpx

Liberalai nepritars papildomam bankų pelno apmokestinimui

  • Liberalai.lt
  • balandžio 20, 2023
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija nepalaikys ketvirtadienį Seime teikiamo vadinamojo Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo, kuriuo šalies bankams būtų įvedamas antrasis pelno mokestis. Įstatymas leistų valstybei iš bankų perimti 0,5 mlrd. eurų ir nukreipti juos karinėms reikmėms.

„Pelno nusavinimas siunčia prastą žinią užsienio investuotojams, kad Lietuvos mokestinė aplinka nestabili. Be to, toks primetamas solidarumas yra išvirkščias, nes solidarumo pareiga taikoma tik vienam verslo sektoriui, kitaip sakant, tai yra kilniais tikslais pridengtas apiplėšimas“, – pabrėžia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Liberalų lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra teigusi, kad principas, kai „valdžia gali pasibelsti į vieno ar kito sektoriaus, kuriam, valdžios manymu, neįprastai gerai sekasi, duris ir paprašyti pasidalinti dalimi pelno, nėra teisingas“.

Ketvirtadienį su Seimo liberalais susitikusi Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė perdavė užsienio investuotojų nuomonę, kad įvedus šį mokestį jie „jau nebegalės pasakyti gero žodžio apie šitą šalį“.

Lietuvos banko duomenimis, bendras šalies bankų pelnas pernai sudarė apie 0,5 mlrd., o šiais metais turėtų viršyti 1 mlrd. eurų. Valstybė iš šio pelno, tiksliau, grynųjų palūkanų pajamų, tikisi įsisavinti apie 510 mln. eurų, įstatymo reikalavimą taikant iki mokėjimo laikotarpio 2024 m. pabaigoje.

Bankai ir be to kasmet moka 20 proc. sudarantį pelno mokestį.

„Greičiausiai Seimas šitam mokesčiui pritars, tačiau liberalai guldys galvą, kad iš bankų pelnų surinktos pajamos nebūtų ištaškytos kam papuola, o tik karinei infrastruktūrai finansuoti“, – sako E. Gentvilas.