fbpx

Liberalai: knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“ iškelti klausimai neliks be Seimo dėmesio

  • Liberalai.lt
  • kovo 7, 2023
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Antradienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija sutarė, kad Seimas privalo reaguoti į politinės publicistikos knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“ iškeltus faktus apie galimą piktnaudžiavimą Valstybės saugumo departamente ir slaptos informacijos apie Lietuvos piliečius rinkimo pagrįstumą.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, liberalai yra atviri taikyti įvairius instrumentus, įskaitant parlamentinio tyrimo komisiją.

„Šios istorijos negalime palikti be dėmesio. Seimas privalo nustatyti, ar Lietuvoje sekant ir tikrinant paprastus piliečius nėra pažeidžiamos jų žmogaus teisės, o jeigu landos piktnaudžiauti žvalgybine informacija iš tikrųjų egzistuoja, mūsų pareiga užkirsti tam kelią tobulinant įstatymus“, – sako Eugenijus Gentvilas.

Žurnalistų parengtoje knygoje atskleidžiamoms aplinkybėms tikrinti ir Valstybės saugumo departamento veiklos procesams tobulinti frakcija sutinka taikyti įvairius parlamentinius instrumentus: kviesti Valstybės saugumo departamento vadovą į Seimą pasiaiškinti, nurodyti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui grįžti prie knygoje įvardijamų aplinkybių, keisti žvalgybą Lietuvoje reguliuojančius įstatymus, taip pat burti parlamentinio tyrimo komisiją.