fbpx

Liberalai įsteigė institutą „Liberalis“

  • Liberalai.lt
  • balandžio 24, 2023
  • Aktualijos
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Šiandien įsteigtas Liberalų sąjūdžio analitinis centras – institutas „Liberalis“. Šviečiamąja, analitine ir tiriamaja veikla užsiimsiančio instituto tikslas yra glaudesnis pilietinės visuomenės, politikos formuotojų, akademinių ir verslo organizacijų bendradarbiavimas.

„Pastaruosius kelerius metus matome aktyviai atsinaujinantį Liberalų sąjūdį, apjungiantį žmones visoje Lietuvoje. Tai – mūsų aktyvaus darbo rezultatas, mūsų siekis skatinti įsitraukimą į politinę bendruomenę, ugdyti pilietiškumą bei kompetencijas, plėtoti liberalios krypties diskusijas. Daug dėmesio skiriame mūsų bendruomenės tobulėjimui, ne pirmus metus vykdome aktyvius mokymus, labai įsitraukėme į tarptautinę veiklą su kitomis Europoje veikiančiomis liberaliomis jėgomis. Todėl šio analitinio centro steigimas yra labai logiškas ir nuoseklus žingsnis rūpinantis racionalaus liberalizmo plėtra”,– teigia Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Instituto „Liberalis“ misija – šviesti visuomenę, skleisti liberalias vertybes ir suteikti piliečiams galimybes sąmoningai naudotis jų laisvėmis bei teisėmis. Liberalios visuomenės vertybes puoselėjantis bei skleidžiantis institutas vykdys tyrimus socialiniais, ekonominiais ir politiniais klausimais nacionaliniu bei globaliu lygmeniu. Ateityje planuojama tyrimų pagrindu teikti rekomendacijas viešosios politikos formuotojams ir įgyvendintojams.

Instituto planuose ne tik įvairūs šviečiamieji renginiai, diskusijos, susitikimai su ekspertais, politikais ir suinteresuotomis visuomenės grupėmis, bet ir tarptautinio bendradarbiavimo vystymas su liberaliais partneriais iš visos Europos.

Politinių organizacijų įstatymo pataisos priimtos dar praėjusiais metais. Jose numatyta naujovė – politinėms partijoms suteikta teisė steigti ne pelno siekiančias organizacijas, analitinius centrus, kurių tikslas – vykdyti analitinę, tiriamają ir šviečiamąją veiklą.