fbpx

Liberalai imasi parlamentinės kontrolės dėl keičiamų sutarčių už elektrą

  • Liberalai.lt
  • rugpjūčio 8, 2022
  • Aktualijos
Andrius Bagdonas

Vienam nepriklausomam elektros tiekėjui savo nuožiūra pakeitus sutartis su savo vartotojais, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija inicijuoja parlamentinės kontrolės tyrimą aiškintis, ar verslo veiksmai nepažeidžia įstatymo.

Seimo Ekonomikos komiteto nario, liberalo Andriaus Bagdono manymu, išnagrinėti padėtį rinkoje ir teikti pasiūlymus turėtų Ekonomikos komitetas, kuris kartu įvertintų įmonės „Perlas energija“ bei Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos atsakomybę.

„Gyventojai ilgai ruošėsi priimti sprendimą – pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją, ir staiga daliai jų galimybės laisvai rinktis nebeliko. Elektros liberalizavimas negali pavirsti vartotojų viliojimo ir apgaudinėjimo akcija lyg devyniasdešimtaisiais. Liberali rinka – tai ne laukinis kapitalizmas, kuomet gali gundyti žmones finansinėmis piramidžių schemomis“, – teigia A. Bagdonas.

Jo vertinimu, skubus parlamentinis tyrimas būtinas užbėgti už akių galimai grandininei reakcijai, kad panašių veiksmų nesiimtų ir kiti rinkos dalyviai.

„Seime turime susitelkti, kad toks atsakingas veiksmas kaip elektros tiekėjo pasirinkimas netaptų loterija, kurioje visi vartotojai ištraukia nelaimingą bilietą“, – sako Seimo narys.

Penktadienį įmonė „Perlas Energija“ pranešė, kad keičia apie 180 tūkst. savo klientų sutarčių fiksuotos kainos planą perkeldama į kintamos kainos planą.

Rinką liberalizuojančias Elektros energetikos įstatymo pataisas priėmė praėjusios kadencijos Seimas 2020 m. gegužės 7 d. Dabartinė Seimo valdančioji dauguma, matydama nepakankamą pereinamąjį laikotarpį ir informacijos vartotojams trūkumą, liberalizavimo terminus pratęsė.