fbpx

Liberalai į pilietybės išsaugojimo agitaciją kviečia telkti pasaulio lietuvius ir politikos lyderius

  • Liberalai.lt
  • balandžio 11, 2024
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas_Andrius Bagdonas

Pritraukti rinkėjus į gegužės 12-ąją vyksiantį pilietybės išsaugojimo referendumą vien Vyriausybės pajėgų neužteks, todėl Seimo liberalai ragina konsoliduoti politikos lyderius ir aktyviai įtraukti pasaulio lietuvius, kad šie dar didesne jėga kreiptųsi į žmones ir priartintų referendumo sėkmę.

Likus mėnesiui iki referendumo datos, Vyriausybės kanceliarija į visuomenę kreipsis su „smūgine reklama“. Tai ketvirtadienį Seimo liberalų sąjūdžio frakcijoje atskleidė Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento vadovas Marius Gurskas.

Jis palygino, kad 2019 m. referendume dalyvavus 1,26 mln. rinkėjų, po mėnesio prie balsadėžių tikimasi sutraukti 1,67 mln. gyventojų. Būtent tiek žmonių atidavė savo balsą 2003 metais balsuodami dėl narystės Europos Sąjungoje.

Netgi prasidedant lemiamam Vyriausybės informacinės kampanijos etapui, Seimo narys Andrius Bagdonas kvietė dar labiau pasitempti ir pasistengti, ypač į agitaciją įtraukiant pasaulio lietuvius. „Pasaulio lietuviai turėtų tapti referendumo vėliavnešiai, nes jų patirties pasakojimas yra pagrindinė referendumo žinia“, – teigė A. Bagdonas.

Anot Seimo nario Simono Gentvilo, būtų idealu, jeigu įvairiose organizacijoje telktųsi referendumo ambasadorių tinklas. „Referendumo sėkmės raktas – mūsų mobilizacija. Todėl ir politinės organizacijos turėtų iškelti referendumo entuziastą arba autoritetą, kuris aktyviai rūpintųsi, kad žmonės jo aplinkoje būtų informuoti ir pasiruošę atiduoti savo balsą gegužės 12-ąją“, – sakė S. Gentvilas.

Nuo penktadienio pradedama masinio informavimo kampanija apims ne tik įprastus medijų kanalus, reklaminius stendus – pranešimai rodysis arba girdėsis ir parduotuvėse, valstybės įstaigose.