fbpx

Liberalai E. Rudelienė ir R. Juška apie kitų metų biudžetą: „Augančios gyventojų pajamos ir stiprėjanti savivalda“

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 14, 2021
  • Aktualijos
E. Rudelienė ir R. Juška

Seime vykstant galutiniams balsavimams dėl 2022 m. valstybės biudžeto, Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Edita Rudelienė ir Ričardas Juška teigia, kad nepaisant tebesitęsiančios COVID-19 pandemijos, jos poveikio ekonomikai ir neišvengiamų ribojimų žmonėms bei kitų vidinių įtampų, kitų metų biudžetas yra tvarus, pasižymi atsakinga finansų politika, socialiniu jautrumu mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms ir, be abejo, garantuoja savivaldos plėtrą.

„Biudžete matome priemones, skirtas mažinti socialinę atskirtį ir stiprinti viešąjį sektorių. Džiugina, kad pavyko rasti lėšų oriems švietimo, kultūros darbuotojų, pareigūnų, medikų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimams, kelti išmokas pensininkams ir neįgaliesiems bei užtikrinti mažiausias pajamas gaunančių gerovės augimą neįvedant naujų mokesčių. Taip pat svarbu, kad didesnio finansavimo kitąmet sulauks kone visi valstybės sektoriai. Esu įsitikinusi, jog šios priemonės – tikslinės ir savalaikės, atsižvelgiant į stipriai augančią infliaciją“, – sako Liberalų frakcijos narė E. Rudelienė.

Seimo nario R. Juškos teigimu, Liberalų sąjūdis į rinkimus ėjo išsikėlę prioritetą skatinti savivaldos savarankiškumą, tad smarkiai augantis savivaldybių biudžetas – didelis laimėjimas, stiprinant savivaldybių nepriklausomumą nuo centrinės valdžios.

„Finansavimas savivaldybėms auga rekordiškai ir reikia pripažinti, kad savivaldybės tokio didelio finansavimo šuolio nėra mačiusios jau daug metų – joms numatomas didžiausias pajamų augimas iš visų valdžios sektorių ir tai yra tvirta paskata savarankiškumo stiprinimui“, – sako Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas R. Juška.

Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad net 70 proc. dirbančiųjų Lietuvoje pajus atlyginimų didėjimą, nes nuo kitų metų sausio mėnesio didinamas MMA, o NPD didinimas palies mažiausias pajamas gaunančius gyventojus ir bus ženkli parama gyventojams infliacijos metu.

Verta pažymėti, kad kaip niekad iki šiol, nuo sausio mėnesio didės viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai, kurių didinimui papildomai planuojama skirti 500 mln. eurų. Atlyginimai kils kone visiems darbuotojams: mokytojams, medikams, vidaus tarnybos darbuotojams. E. Rudelienė ir R. Juška sako, kad jiems, kaip liberalams, itin svarbu, jog didinant atlyginimus neįvedami jokie nauji mokesčiai ir nekeliami jau esamų mokesčių tarifai.

Seimo narė E. Rudelienė taip pat teigiamai vertina žaliajai pertvarkai Lietuvoje planuojamas skirti lėšas: „Džiugu, jog 2022 m. valstybės biudžete dėmesys skiriamas žaliajai ekonomikai, tai atveria galimybes įgyvendinti Liberalų sąjūdžio politinės darbotvarkės tikslus“.

Seimo narys R. Juška atkreipia dėmesį, jog dalis lėšų bus paskirta daugiabučių namų renovacijoms bei energijos kaupimo įrenginių sistemos kūrimui. Pasak jo, renovuoti gyvenamieji namai sunaudos ženkliai mažiau energijos ir tai leis gyventojams ženkliai sutaupyti.

„2022 m. biudžeto projektas – solidus, teisingas ir rezonuoja su mūsų, Liberalų sąjūdžio, darbotvarke. Tikimės, kad jis sulauks palaikymo Seime tiek iš valdančiosios daugumos, tiek iš opozicinių frakcijų. Pandemija stipriai smogė daugeliui mūsų žmonių ir verslų, o tinkamai subalansuotas ir socialiai atsakingas biudžetas – geriausia priemonė sėkmingai išeiti iš pandemijos sukeltos krizės“, – apibendrina Liberalų frakcijos atstovai.