fbpx

Liberalai balsuos prieš pirmalaikius rinkimus

  • Liberalai.lt
  • birželio 6, 2023
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcija balsuos prieš antradienį teikiamą Seimo pirmalaikių rinkimų nutarimą. Liberalų manymu, šalies savivaldoje išryškėjusį skaidrumo deficitą išspręs ne Seimo perkrovimas, o asmeninė politikų atsakomybė bei teisėkūros iniciatyvos, tokios kaip Vietos savivaldos įstatymo pataisos, kurios Seime jau pateiktos ir turėtų būti priimtos kitą savaitę.

Pagal Liberalų sąjūdžio valdyboje suderintą poziciją, reaguojant į piktnaudžiavimą savivaldoje apeliuoti į kolektyvinę visų politikų atsakomybę yra netaiklus ir netaktiškas būdas, kadangi dalyje Lietuvos savivaldybių išmokų tarybų nariams reglamentai yra skaidrūs ir pavyzdiniai.

Liberalų frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų siūlymas šaukti pirmalaikius rinkimus pats savaime sudrumstė aukščiausią politinę darbotvarkę, didina jos eroziją.

„Nepaisant sutrikdytos politinės pusiausvyros, Seimas, Vyriausybė, koalicija dirba toliau. Dabar mes pirmiausia remiame ir siūlome sprendimus, kurie sugrąžina stabilumą į parlamentą, Vyriausybę, galų gale – visą valstybę. Kviečiame ir koalicijos partnerius konservatorius įsiklausyti į tai, ko iš Seimo narių tikisi visuomenė“, – teigia E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdis nekeičia savo pozicijos dėl dabartinės dešiniosios trijų partijų koalicijos: ji gali tęsti darbą. Galima koalicinės sutarties ir valdančiųjų partijų bendradarbiavimo sąlygų peržiūra – tai tik kito etapo, jeigu iki jo bus prieita, uždaviniai.