fbpx

Liberalai aiškinsis, kokie Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai yra reikalingi

  • Liberalai.lt
  • spalio 8, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcija, reaguodama į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) ketvirtadienį priimtą sprendimą, kad naujienų portalas „Atvira Klaipėda“ dar 2019 m. paviešinęs straipsnį apie viešųjų pirkimų konkurso laimėtojus ir atskleidęs giminystės ryšius –  pažeidė Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR), inicijuos diskusijas su Žurnalistų sąjunga, teisininkais ir advokatais, siekiant išsiaiškinti kokie Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai yra reikalingi.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas LVAT sprendimo neskuba kritikuoti. Tačiau pabrėžia, kad liberalai imasi iniciatyvos, siekiant išsiaiškinti kaip būtų galima pagerinti esamą reguliavimą, išsaugant visuomenės teisę žinoti.

„Frakcija aiškinsis, kokie reikalingi pakeitimai, kad išliktų visuomenės teisė žinoti. Mes negalime inicijuoti BDAR keitimo, tačiau, galbūt, reikia sąvokos praplėtimo, kas yra viešasis asmuo“, – sakė E. Gentvilas.

Liberalai ketina inicijuoti diskusijas su Žurnalistų sąjunga, teisininkais ir advokatais, siekiant priimti reikiamus sprendimus.