fbpx

Konstitucinis Teismas patenkino Simono Gentvilo skundą dėl praėjusios Vyriausybės neteisėtų sprendimų keičiant logistikos sektoriaus mokesčius

  • Liberalai.lt
  • birželio 7, 2021
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Šiandien Konstitucinis Teismas paskelbė nutarimą byloje pagal Aplinkos ministro Simono Gentvilo inicijuotą Seimo narių grupės prašymą ištirti 2019 m. spalio mėn. 16 d. Vyriausybės sprendimą, kuriuo buvo padidintas komandiruočių kompensacijų apskaičiavimo koeficientas transporto sektoriaus darbuotojams nuo 1,3 iki 1,65. Liberalų sąjūdžio frakcija tuomet kvestionavo vienašališkus Vyriausybės veiksmus ir įspėjo dėl neigiamų pasekmių šalies ekonomikai. Teismas pripažino, kad tuometinis sprendimas prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams.

„Dėl staigių pokyčių 7 proc. BVP sukuriančiame sektoriuje reikia tartis atsakingai, o ne priiminėti sprendimus per vieną dieną. Praėjusi Vyriausybė manė esanti visažinė, o šiandien matome to rezultatus – šimtai Lietuvos įmonių savo verslus perkėlė į Lenkiją“, – teigė Aplinkos ministras S. Gentvilas.

Nei visuomenei, nei kitoms kompetentingoms valstybės institucijoms tuomet nebuvo sudaryta galimybė susipažinti su parengtu projektu, pateikti savo išvadas ir pasiūlymus, nes projektas Vyriausybės buvo apsvarstytas ir priimtas per kelias valandas nuo jo paskelbimo teisės aktų sistemoje. Konstitucinis Teismas pripažino, kad Vyriausybė, priimdama šį nutarimą pažeidė Vyriausybės darbo reglamentą, nesilaikė Teisėkūros pagrindų įstatyme numatytų reikalavimų, Darbo kodekse numatytos tvarkos, Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų susitarimo dėl trišalio bendradarbiavimo.

“Šiandien matome, kokius padarinius turėjo šis skubotas S. Skvernelio Vyriausybės veiksmas – tūkstančiai krovininių automobilių buvo perregistruoti kaimyninėse šalyse, o tai reiškia vežėjų mokamus mokesčius į kitų šalių biudžetus”, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis S. Gentvilas.

Pasak politiko, buvusios Vyriausybės deklaruotas noras apsaugoti darbuotojus atsisuko prieš juos pačius – padidinus dienpinigius, sumažėjo jų algos dalis, o tai reiškia mažesnes socialines garantijas ateityje.

Konstitucinio Teismo nutarimas Teisės aktų registre oficialiai bus paskelbtas ir įsigalios 2022 m. sausio 3 d.