fbpx

Konkurencijos taryba aiškinsis, ar sąžininga saugoti techninės apžiūros monopoliją

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 22, 2023
  • Aktualijos
andrius-bagdonas-88557857

Šią savaitę Seimui apsisprendus nenaikinti automobilių techninės apžiūros monopolijos ir palikus galioti apžiūrą vykdančių įmonių skaičiaus ir paplitimo šalyje reikalavimus, Ekonomikos komitetas nenuleidžia rankų: kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydamas išaiškinimo, ar tokia tvarka atitinka šiuolaikinę konkurencijos teisę.

„Seimui apsisprendus nė nebandyti liberalizuoti techninės apžiūros rinkos, prašome savo žodį tarti Konkurencijos tarybą. Norime sužinoti, ar esamas reguliavimas yra sąžiningas“, – sako Ekonomikos komiteto narys liberalas Andrius Bagdonas.

Komiteto siūlymu, jeigu Konkurencijos taryba pripažintų valstybės reguliuojamą techninės apžiūros monopoliją kaip pažeidžiančią sąžiningą konkurenciją, tuomet turės imtis veiksmų konkurencijos ribojimams pašalinti.

Konkurencijos taryba dar 2019 m. pasiuntė signalą, kad esama tvarka neatitinka konkurencijos principų ir paragino Vyriausybę atsisakyti „privalomąją techninę apžiūrą vykdančių įmonių skaičiaus ribojimo“ bei įmonių išsidėstymo šalies teritorijoje kriterijaus.

Pagal daugiau kaip 20 metų galiojančią Transporto veiklos pagrindų įstatymo nuostatą, techninę apžiūrą atliekančių įmonių skaičių ir išsidėstymą teritoriniu principu nustato Susisiekimo ministerija.