fbpx

Kauno rajono savivaldybė trigubina išlaidas viešinimui nepaisant biudžeto deficito

  • Liberalai.lt
  • gegužės 24, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Rytoj, gegužės 25 d., baigiasi Kauno rajono savivaldybės paskelbtas konkursas viešinimo paslaugoms pirkti. Numatyta suma įspūdinga – per 744 tūkstančius eurų. Ji daugiau kaip 3 kartus viršija pernai viešinimui skirtą sumą (per 206 tūkst.). Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį, kad ši savivaldybė viešinimo išlaidas trigubina tuo metu, kai jos suplanuotos išlaidos šiais metais 7 milijonais viršys pajamas.

„Vertinant situaciją sunku suprasti savivaldybės sprendimo ciniškumą. Ši savivaldybė ir taip yra tarp rekordininkų taškant pinigus savireklamai, tačiau šiemet sugebėjo perspjauti ir save. Taip suprantu, šioje savivaldybėje taip viskas gerai sutvarkyta, problemų nebėra, todėl  galima tokią reikšmingą sumą skirti viešinimo paslaugoms?“,- stebisi parlamentaras.

„Transparanecy International“ duomenimis, Kauno rajono savivaldybė visos praėjusios kadencijos (2015-2018 m.) viešinimo paslaugoms skyrė 427 tūkst. eurų. Šiemet planuojama išleisti 744 tūkst. Perkamos tokios paslaugos, kaip straipsnių rašymas ir skelbimas nacionalinėje ir regioninėje spaudoje (270 000 eur.), informacijos talpinimas internete (198 000 eur.), informacijos sklaida radijo kanalais (42 000 eur.), informacijos rengimo ir konsultavimo paslaugos (180 000 eur.), informacijos sklaida kintančio vaizdo ekranuose (12 000 eur.) informacijos sklaida lauko stenduose (12 000 eur.).

„Nurodytose viešinimo paslaugose aš matau visas priemones, kurios paprastai reikalingos gerai rinkimų kampanijai organizuoti. Panašu, kad pradėta ruoštis 2023 metų savivaldos rinkimams. Tai rodo ir konsultacijų paslaugoms suplanuota suma – jos anksčiau užtekdavo visų metų visoms viešinimo paslaugoms “,- akcentuoja E. Gentvilas.

Jo teigimu, matant tokius konkursus, Finansų bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos turėtų labai atsakingai vertinti šios ir panašiai išlaidaujančių savivaldybių prašymus skirti lėšų iš nacionalinio biudžeto.

„Lėšos į savivaldybes keliauja socialinėms reikmėms, švietimui ir sveikatai. Taip pat – verslui gelbėti, būtinus projektus finansuoti. Seime svarstant valstybės biudžetą, skaičiuojamas kiekvienas euras. O Kauno rajonas nutaria papildomai 0,5 milijono skirti viešinimui. Jokia ekonomine logika to paaiškinti neįmanoma.“,- teigia Seimo narys.