fbpx

Kandidato į kariuomenės vadus patirtimi pasitikime ir patarimais pasitikėsime

  • Liberalai.lt
  • birželio 19, 2024
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimo liberalus įtikino Prezidento siūlomo kandidato į Lietuvos kariuomenės vadus Raimundo Vaikšnoro profesinė kompetencija ir akiratis, todėl frakcija ketvirtadienį palaikys Seimo nutarimą skiriant jį vadu.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pastebėjimu, politikams ypač rūpi kariškių politiniai patarimai, o antradienį su frakcijos nariais susitikusio brigados generolo, parlamento gynėjo R. Vaikšnoro įžvalgos atrodo subalansuotos, argumentuotos ir kaip patarimai politikams – optimalios.

„Iš generolo išgirdome, kad mūsų karinius sprendimus lemia geopolitika – ir mes tokiam teiginiui pritariame. Kita vertus, kad ir kokie pokyčiai vyktų už sienų, šalies viduje turime vengti blaškymosi ir laikytis priimtų sprendimų nuoseklumo – tai irgi išgirdome“, – sako E. Gentvilas.

Jo supratimu, liberalai sulaukė subalansuoto atsakymo, į kokią ginkluotę šiuo metu Lietuvai labiau verta investuoti – tankus ar oro gynybą. „Kandidato žodžiais, geografiškai „mes esame labiau žemėje užrakinti“, vis dėlto būtina vystyti oro gynybos pajėgumus – pirmiausia vadavietėms ir strateginiams objektams apginti. Aukščiausias prioritetas, anot – tikėtina – būsimojo kariuomenės vado, sklandžiai ir operatyviai dislokuoti vokiečių brigadą Lietuvoje“, – susitikimo su generolu pokalbį reflektavo E. Gentvilas.

Liberalams taip pat paliko įspūdį R. Vaikšnoro įsipareigojimas rūpintis mikroklimatu daliniuose, rodyti pagarbą pašauktajam jaunimui, užtikrinti šauktinių žmogaus teises. Todėl generolas teigė kontroliuosiantis žemiausios grandies vadus, kad jie šauktinius vertintų kaip jaunesnius brolius, o ne pastumdėlius. „Jeigu tokie faktai [nepagarbos, patyčių] bus, bausiu“, – liberalus patikino R. Vaikšnoras.

Kaip liberalams teigė Prezidento patarėjas Tomas Godliauskas, Gitanas Nausėda pirmiausia vertino tris R. Vaikšnoro profesines savybes – vadovavimo patirtį sausumos pajėgose, tarptautinę patirtį, lyderystės įgūdžius.