fbpx

J. Varkalys: nelaimingų atsitikimų statybose padėtų išvengti aukštesni saugos standartai

  • Liberalai.lt
  • gegužės 10, 2021
  • Aktualijos
Jonas Varkalys

Statybininkas turėtų būti mokomas ne tik profesinių kompetencijų, bet pirmiausia – darbų saugos. Tokią nuostatą Seime vykusioje „Statybos darbuotojų darbų saugos mokymų ir kompetencijų tobulinimo“ konferencijoje išsakė jos iniciatorius Seimo narys Jonas Varkalys.

„Lietuvoje per metus registruojama apie 30-40 mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe ir didžioji jų dalis nutinka statybose. Nepaisant to, darbų sauga daliai darbuotojų ir darbdavių vis dar tėra tik formalumas – tiek praktika, tiek teorija “išeinama” per vieną dieną. Statybų aikštelėje dirba daug žmonių ir vienas neatsakingas darbuotojas gali sukelti didelę nelaimę. Kiekvienam ateinančiam dirbti į statybų sektorių turime išugdyti supratimą, kad pirmiausia pats darbuotojas yra atsakingas už savo ir už šalia dirbančių žmonių saugumą”, – akcentavo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys J. Varkalys.

Anot politiko, norint pakeisti situaciją, būtina kelti ne tik darbų saugos kultūrą, bet ir atlikti sisteminius pakeitimus švietimo ir mokymų srityje.

„Turime pasidalinti geriausiomis Lietuvos ir užsienio šalių patirtimis, kaip saugoti žmones statybose, kad nekiltų nelaimingų atsitikimų darbe, kaip užtikrinti darbo sąlygas, kurios sudarytų galimybę saugoti darbuotojų gyvybę ir jų sveikatą. Statybų sektoriuje teko dirbti keletą dešimtmečių ir, deja, susidurti su  nelaimingais atsitikimais darbe, todėl gerai žinau, kaip jaučiasi darbdavys eidamas į šeimą pranešti blogos naujienos“, – sakė liberalas J. Varkalys

Konferencijos dalyviai sutarė, kad bendram darbui reiktų apjungti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Aplinkos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų bei ir kitų atsakingų institucijų pastangas.

„Reikalingas sutarimas, kad teisės aktai, aprašai ir reglamentai būtų pakeisti taip, jog šiame procese dalyvautų akredituotos darbų saugos mokymo ir kompetencijų vertinimo institucijos“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis J. Varkalys