fbpx

J. Varkalys: „Civiline sauga savivaldoje nuolat rūpinsis parengties pareigūnai“

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 8, 2022
  • Aktualijos
varkalys-jonas

Ketvirtadienį Seime priėmus šiuolaikišką Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymą, ateityje didelių iššūkių valstybei akivaizdoje savo vaidmenis geriau žinos ne tik centrinis valdžios aparatas, bet ir savivaldybės, pabrėžia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Jonas Varkalys.

Nauju reguliavimu krizių valdymo sprendimus perkėlus iš Vidaus reikalų ministerijos į Vyriausybę, kartu nustatomas ir apibrėžtos savivaldybių funkcijos. Pagal naują tvarką, savivaldybėse dirbs parengties pareigūnai, kurie civiline sauga rūpinsis ne protarpiais, o nuolat. Ištikus krizei, savivaldybėse įsikurs operaciniai centrai, užtat nebeliks dabar veikiančių pirmojo lygmens ekstremaliųjų situacijų komisijų. Padėčiai suvaldyti visa jėga įsitrauks 24/7 veiksiantis Nacionalinis krizių valdymas centras. Šis kompetencijų centras ir telks visą informaciją, ir priims sprendimus.

„Ekstremaliosios situacijos kyla ne visoje šalyje, o konkrečioje vietoje. Ištikus krizei savivaldybių vaidmuo lemiamas, tačiau jos ne iš karto sulaukia deramos pagalbos iš Vilniaus, kaip, pavyzdžiui, atsitiko gesinant padangų gaisrą Alytuje. Šiandien priėmus civilinės saugos ir krizių valdymo reformą, jokia savivaldybė neliks palikta viena atsitikus nelaimei. Savivalda turės stiprų užnugarį Vyriausybėje ir už padėtį atsakingą profesionalą pačioje savivaldybėje“, – sako J. Varkalys.

Pagal naują koncepciją, krizės samprata kildinama trimis atvejais: nesuvaldytos ekstremaliosios situacijos, ypatingo įvykio, grėsmės nacionaliniam saugumui. „Šiandien sukūrėme naują teisinę bazę – dabar lauksime ir stebėsime, kaip Vyriausybė su savivalda praktiškai įgyvendins šį modelį“, – sako J. Varkalys.