fbpx

J. Baublys surengė ūkininkų ir Žemės ūkio ministro diskusiją

  • Liberalai.lt
  • sausio 21, 2021
  • Aktualijos
Juozas Baublys2

Sausio 20 d. Seimo Kaimo reikalų komitete įvyko liberalo Juozo Baublio inicijuotas nuotolinis susitikimas su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku. Jo metu buvo pristatytas Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projektas bei aptarti ūkininkams rūpimi klausimai.

„Ūkininkai jau rudenį turi žinoti, kokie darbai jų lauks pavasarį, tačiau šiuo metu daug kas priklauso ir nuo žemės ūkio politikos klausimų. Šiandien susitikome su ministru, kad būtų daugiau aiškumo: kuriose srityse planuojami pokyčiai, kokie dėliojami prioritetai. Nuo įgyvendinamos politikos priklauso, kur ūkininkui geriausia investuoti savo resursus“, – komentavo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas J. Baublys.

Susitikime dalyvavo gausus būrys ūkininkų asociacijų atstovų. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovas Jonas Sviderskis akcentavo politikos formavimo procesą, – „Diskusija būtų konstruktyvesnė, jei prieš pateikiant Vyriausybei priemonių planą, ministerija pirmiausia aptartų jį su ūkininkais. Mums svarbu, kad vežimas nebūtų statomas prieš arklį ir nebūtų kartojamos praeitos Vyriausybės klaidos – pavyzdžiui, kuomet dar nebuvo parengta nacionalinė klimato kaitos strategija, bet jau buvo priimtas priemonių planas jai įgyvendinti“.

Daug dėmesio sulaukė žemės ūkio finansavimo klausimai dėl akcizų lengvatų degalams, ekologinių mokesčių, buvo akcentuojamos konkrečių sektorių problemos, kaimo bendruomenių ateitis.

„Susitikimo metu nuolat skambino ūkininkai norėdami išsiaiškinti vieną ar kitą jiems rūpimą klausimą, daug jų stebėjo posėdžio transliaciją. Suprantama, jog vyriausybė dirba tik gerą mėnesį, todėl išsamių atsakymų kol kas tikėtis sunku. Mano nuomone, formuojant bendrą žemės ūkio politiką, Kaimo reikalų komitetas ir Žemės ūkio ministerija, kuri rengia konkrečias priemones, turėtų bendradarbiauti glaudžiau. Kaimo reikalų komitetas tam yra gera platforma, čia atstovaujami ir derinami visų interesai. Šis susitikimas tik parodė, kad poreikis yra didžiulis“, – dėstė Kaimo reikalų komiteto narys liberalas J. Baublys.